ekran kartımı anakartmı hangisinde sıkıntı var

merhaba ben 1 veya 2 ay önce bir bilgisayar aldım ama teknoloji mağazasından değil esnaftan 100 tl ye bu özellikte bilgisayar aldım

intel core 2 duo

2 gb ram

ati radeon hd 3600 ekran kartı vardı herhalde (kesin değil o civarlarda)

320 gb harddisk var idi

bilgisayarı aldım ve fişe taktım düğmeye bastım açılmadı ondan sonra çook uzun bastım açıldı fakat ekrana görüntü gelmedi bilgisayarcıya vermedim iade etmek istedim fakat adamı hiç bir daha görmedim.

bilgisayarı monitöre tak çıkar işlemi ile 1 veya 2 kere açabildim bu seferde internete girmiyordu ama

sonunda dayanamdım ve bilgisayarcıya götürmek zorunda kaldım

fazla zamanım olmadığı için bilgisayarı bilgisayarcıdan 1 ay sonra almak zorunda kaldım fakat bilgisayarcı sorunu çözemediğini ekran kartında sıkıntı olmadığını onboardla bağlanmasına rağmen hala açılmadığını söyledi power suppy i sökmüş olmamış ram i sökmüş olmamış harddisk i sökmüş olmamış.bilgisayarcı sıkıntının anakartta olduğunu düşünüyor sizce sıkıntı nerdedir?bilgisayarcıya işlemicide sıkıntı varsa diye sorduğumda işlemcide çoook düşük bir ihtimal olduğunu ve zaten sorunun işlemcide olmadığını söyledi

Artık lütfen yardım edermisiniz iyice kafam karma oldu ben yapmaya çalıştım olmadı bilgisayarcı yapmaya çalıştı olmadı

Varsa bu konudan anlayan birisi sıkıntının nerde olduğunu söyleyebilirmi bir çok monitörde denedim hiçbirisinde görüntü gelmedi

sorunu tespit eden arkadaşlar olursa ona göre bilgisayar parçalarını ayıracağım

sorun anakartta olsaydı bence bilgisayara görüntü gelir ve 30 saniye içinde kapanırdı benim bir eski bilgisayarım vardı oradan biliyorum ankartı yanmıştı fakat en azından bilgisayar bir tepki veriyor ve kapanıyordu onda öyle bir tepkide yok

neyse inşallah çözebilirsiniz hocalarım.

ardavarol ardavarol (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şimdi öncelikle şunu söyleyebilirim ki power dan dolayı ekran kartı gelmeyebilir.

    Yani bir ekran kartı düşünün fakat o ekran kartı 400 wolt istiyor ama pc ye takılı olan 300 wolt olduğundan dolayı malesef görüntü gelmez fakat pc açılır bunun için monitörün kablosunu anakart bölümüne takın o zaman görüntü gelir fakat ekran kartını görmez yani dxdiag dan baktığınızda ekran kartı gözükmeyecektir.

    Anakart olayına gelicek olursak yani ekran kartı slot ları bazı yerleri kontrolünü yapmanızı tercih ederim belki parça değişimi olabilir.

    Bilgisayar ın power tuşuna uzun basınca açıldığında göre belliki wolt ta bir sorun olabilir çünki geçmiş zamanda yaşadığım bir olay da şöyle olmuştu ben Bilgisayarımın wolt unu bozmuştum bi sebep den dolayı power tuşuna basınca açılmıyordu ama uzun basınca açılıyor du diye biliyorum.sonra power i değiştirdik düzeldi

    Belki ekran kartında sıkıntı olabilir yani benim tercihim Bilgisayar bakım onarım yerlerine bir götürün derim sorunlarıda detaylı bir şekilde anlatın o zaman durumun roparunu size söylerler

    Belki bozuk sıkıntılı parça takmış olabilirler ondan dolayı da meydan a gelebilir yani bu işten anlayan birisine götürün derim eğer pc nize gerekli olan herşey yapıldıysa ondan sonra temiz bir windows 8 format atın yada Windows 7 de olabilir.

    lucas77 lucas77 (199)
    6 yıl önce cevaplandı

    • merhaba bilgisayarcı zaten power ı değiştirdiğini söyledi ram ekran kartı power supply harddisk gibi donanımlarda hasar yok diyor ama ana kartı denemedim anakartta sıkıntı olabilir diyor ama anakartta bu devirde değiştmek mantık işi değil 100 tl ye aldığım bilgisayara 200 tl masraf neden yaptırayımki parçalarını söküp başka bir bilgisayara takarım.ama sorun çözülmezse böyle bir yönteme başvururm ardavarol 6 yıl önce