Ekran Kartımı güncelledim eski haline nasıl getiririm?

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar bu yaz bir HP leptop aldım. İlk bir ay hiç sorun yokken güncellemeler geldi vb. bende adı üstünde güncel dediği için bilgisayarımı iyileştiriceğini düşündüm ve ekran kartını güncelledim. Artık 5 sn de bir donma oluyor ve AMD ekran kartı grafik ayarlarına giremiyorum nasıl kaldırıcağımı da bilmiyorum. Sadece Ekran Kartının sıfırlanacağı bir yöntem varmı(W10)

darkhabits darkhabits (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer buraya girebiliyorsan ;

    Bilgisayar > Sağ Tıkla > Yönet > Aygıt Yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları > Ekran Kartını seç > Kaldır > Tamam de.

    enes7534 enes7534 (13)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Kaldır değil, "Sürücüye geri dön".. temmuz 7 yıl önce
    • kaldırırsam ne olucağını falan yazarmısın bilgi edinmek isterim darkhabits 7 yıl önce
    • Kaldırırda yeni sürücü yüklemezsen, PC yeniden başladığında en son sürücü (istemediğin güncellenmiş sürücü) otomatik olarak geri yüklenir. Veya kaldırır sürücüyüde tamamen silersen bu defa sürücüyü yeniden yüklemen gerekir. Ama bunları yapmayıp yalnızca Sürürücüye Geri Dön düğmesini tıklarsan olacak şey son sürücünün (güncellenmiş sürücünün) kalkması ve eski sürücünün geri gelmesi olacaktır. temmuz 7 yıl önce

    Kaldır değil, "Sürücüye Geri Dön"..

    Aygıt Yöneticisinde ekran kartı sürücüsü üzerinde sağ tık menüsünden "Özellikler"e gir ve Özellikler arabiriminde "Sürücü" sekmesini tıklayarak aç (Sürücü sekmesi için düğme üstte). En son olarak ta bu sekmedeki "Sürücüye Geri Dön" düğmesini tıkla ve bilgisayarı yeniden başlat.

    Eğer bunu yapamazsan veya yaparken bir problem yaşanırsa, Sistem Geri Yükleme yaparak problemi düzeltebilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Edit, sürücüye geri dönebilme ile ilgili arabirim alt resimde görüldüğü şekildedir:

    Eğer Sürücüyü Geri Yükle pasifse ve Sistem Geri Yükleme kapalı ise Ekran kartı sürücüsünü kaldır ve sürücü dosyalarınıda sil (Sürücünün kaldırılmasında "Sürücü dosyalarını sil" gibi bir komut, bir düğme olacak. Onada tıklarsın). Ondan sonra ekran kartı sürücüsünü yeni baştan kur.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Aygıt yöneticisi>özellikler ama burda sürücü diye bir yer yok darkhabits 7 yıl önce
    • Aygıt Yöneticisi>Görüntü Bağdaştırıcısı> Ekran kartının sürücüsü (AMD) üzerinde sağtık, açılan menüden Özellikler.. temmuz 7 yıl önce
    • Resim ekledim. Oradaki gibi (Benim ekran kartım Nvdia).. temmuz 7 yıl önce
    • Malesef sürücüye geri dön blok gözüküyor :( darkhabits 7 yıl önce
    • ve windows 10 kullanıyorum sistem geri yüklemesi anlatılmamış attığınız linkte w7 ve w8 için var darkhabits 7 yıl önce
    • Blok gözüküyor dediğin sönük yazımı? Eğer öyleyse pasif demektir. Yani eski sürücü üzerine güncelleme olmamıştır ama sen güncellendi sanıyorsun. Geri yüklemeyide yazacağım, az sonra.. temmuz 7 yıl önce
    • Ne sebeple olursa olsun, sistem geri yükleme ile problemin düzelme ihtimali çok fazladır (Sistem problem öncesi bir zamana geri döndürülür). Fakat Windows 10'da maalesef daha önceki windows işletim sistemlerinde olduğu gibi Sistem Geri Yükleme default olarak çalışır halde olmaz. Kurulumdan sonra Sistem Geri Yükleme kullanıcının müdahalesiyle aktif ve işler hale getirilir. Sen eğer daha önce bunu yapmadıysan mevcut problemin için maalesef Sistem Geri Yüklemeyi kullanamazsın. Şimdi açık hale getirirsen ancak bundan sonraki muhtemel problemlerde Sistem Geri Yüklemeden faydalanabilirsin. temmuz 7 yıl önce
    • Görev Çubuğunda Başlat menüsü üzerinde sağ tuş tıkla ve menüden "Sistem"'i tıklayarak aç. Açılan sayfada sol taraftaki bölmede Sistem Koruması düğmesini tıklayarak Sistem Geri Yüklemeyi aç. Eğer daha önce açık halde ise ilgili arabirim üzerinden problem öncesi kayıtlı bir geri alma noktası seçerek geri almayı çalıştır. Eğer Sistem Geri Yükleme çalışır halde değilse C: sürücüsünü seçerek bu disk bölümü için (C: windows kurulu disk bölümü) Sistem Geri Yüklemeyi aktif ve çalışır hale getir. Ama dediğim gibi böyle olursa ancak sonraki problemlerde kullanabileceksin. Kolay gelsin. temmuz 7 yıl önce
    • Edit: Mesajımın altına yeniden bak. temmuz 7 yıl önce
    • :( darkhabits 7 yıl önce