Ekran kartımla dxdiag'da gösterilen değerler yanlış

Ekran kartım 2 gb 128 bit;

AMD Radeon HD 6570.

Win 8.1 Pro 8gb ram

İntel Core i5 3.2 Ghz

Aşağıdaki linkte verdiğim gibi 2gb ekran kartı nasıl olur da 5875 mb olarak gösterir anlayabilmiş değilim. Yeni fark ettim bunu da?

http://i.hizliresim.com/y4YDay.jpg

araz01 araz01 (291)
7 yıl önce sordu

  • DXDiag Harici yani Bilgisayar ilk kullanılırken takılan ve sistemde kayıtlı olan ekran kartı,işlemci vb'leri göstermiyor justaguy 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Sadece dxdiag'da mı böyle gösteriyor ? Sistem özelliklerini gösteren progrmalarda ( aida 64 speccy vs.. )  ya da oyunlarda ( gta 5 vs. ) kaç gösteriyor ?

bende baktım bendede 12222 MB gösteriyor ama 4GB ekran kartım.. http://i.hizliresim.com/B2J7Ep.png

http://uzmanim.net/soru/dxdiag-da-ekran-kartim-5-gb-gorunuyor/61703

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
7 yıl önce cevaplandı

  • gta 5'te normal bi sıkıntı yok 2 gb gösteriyor. speecy'de de normal. galiba sadece dxdiagda böyle gösteriyor ama sebebi ne olabilir bunun? araz01 7 yıl önce
  • ekran kartı güncel mi ve bilgisayar güncel mi ? Bide görüntü bağdaştırıcısına bakın orda kaç gözüküyor ekran kartı ? Onboard ekran kartını dahil ederek gösteriyor olabilir ya da sistem belleğinden alarak gösteriyor olabilir.. Leptop mu kullanıyorsun ? ybaskin34 7 yıl önce
  • http://i.hizliresim.com/B2J7Ep.png ybaskin34 7 yıl önce
  • yani harice ve dahili ekran kartının toplam değerini gösteriyor dxdiag.Ama senin kullanacağın ayrılımış video belleğidir.. Bazen ekran kartı yetersiz kalınca ramdan alıyor. ybaskin34 7 yıl önce
  • hayır her şeyim güncel. bilgisayar laptop değil. görüntü bağdaştırıcısı da normal gösteriyor. daha önce dxdiag'da böyle görmediğim için sordum. yüksek görünce şaşırdım. teşekkür ederim araz01 7 yıl önce
  • yardımcı olabildim umarım.. :) ybaskin34 7 yıl önce

Dxdiagda kullanılabilir belleği gösteriyor yani normalde ekran kartın 2GB ama 5GB kadar destekleyebiliyor.

ardahd ardahd (631)
7 yıl önce cevaplandı

  • ama daha önceden baktığımda böyle değildi araz01 7 yıl önce
  • Ekran kartını güncellemişmiydin? Sürücüyü güncelledikten sonra böyle olabiliyor. ardahd 7 yıl önce
  • evet ekran kartım güncel araz01 7 yıl önce
  • sanırsam ilk başta harici ekran kartı driveri kurulmadığı için sadece onboard üzerindeki ekran kartı driveri kurulduğu için öyle göstermiş olabilir. ybaskin34 7 yıl önce