Ekran kartına fırınlama yaparsam, ekran kartına zarar verir mi?

R9 200 Series ekran kartım var ekranda çizgiler çıkarıyor bunu çözmek için fırınlama yapabilirmiyim yada başka çözümü varmıdır ?

storm1 storm1 (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Fırınlalma geçici bir çözümdür ne zaman tekrar arızalanacağı belli olmaz. Fırınlama %100 başarı oranı veremeyebilir, belki kart çalışmaz hâle gelecek belki kart tamir olacak ve 2 ay kullanabileceksin, belki  15 gün kullanablieceksin, kısacası bunun bir garantisi yok. En temiz ve en garantili yöntem BGA makinesi ile Reballing yapmaktır, bu yöntem fırınlamaya göre daha iyi bir seçenek, tabii fiyatları biraz tuzlu. Yapabilirsin, ama dikkatli olmalısın! Bir anlık hata kartın yok olmasına neden olabilir.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Kısacası ekran kartını , ekran kartı tamiri yapabilen işini iyi yapan bir kişiye vermelisin @storm1 darkcrak 3 yıl önce