Ekran kartında sarı ünlem hatası

Laptop kullanıyorum. Ekran kartımın üzerinde sarı ünlem simgesi var. Oyunlara giremiyorum.

kemalcan1903 kemalcan1903 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ekran sürücüsünün modelinin driverini internetten indirin(uygun model-uygun işletim sistemi ve uygun bit degeri 32/64).Yükleme işlemini gerçekleştirin sarı ünlem hatanız gidecektir.Hata devam ediyorsa ekran sürücünüzde donanimsal bir problem olabilir.

    @temmuz hocamın dediği gibi eğer sisteminize format atmadıysanız sistem geri yükleme yapın ve sisteminizi çalıştığı bir zamana döndürün.

    Gönderdiğim linkte uygun işletim sisteminizi ve uygun bit değerini seçip yüklediğinizden emin olun.
    İşe yaramaz ise size bir önerim daha olucak:

    Display Driver Uninstaller programı ile intel grafik kartınızı komple silin.Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve linkte bulunan uygun işletim sistemi ve uygun bit değerinize göre driveri indirn ve kurun.

    Not :Programdan en iyi sonucu alabilmek için programı güvenli modda çalıştırmanız ve ekran kartı sürücüsü kaldırma işlemi sırasında internet bağlantınızı keserek Windows'un otomatik olarak yeni sürücüleri indirip yüklemesini engellemeniz önerilir.

    Display Driver Uninstaller(TIKLA)

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

    • INTEL(R) HD Graphics 4000 kemalcan1903 7 yıl önce
    • https://downloadcenter.intel.com/product/81499/Intel-HD-Graphics-4000 @kemalcan1903 blackheaven 7 yıl önce
    • yüklenmekte olan sürücü bu bilgisayar için dogrulanmamış. Lütfen bilgisayarın üreticisine başvurarak uygun sürücüyü edinin diyor kemalcan1903 7 yıl önce
    • @kemalcan1903 cevabımı güncelledim umarım yardımı dokunur. blackheaven 7 yıl önce
    • Ee sildi sonra napacam kemalcan1903 7 yıl önce
    • OLMADI GENE SARI UNLEM VERIYOR kemalcan1903 7 yıl önce

    Eksik bilgi ile soruyorsun. Eğer PC'ye yeni format atmadıysan (başka ifadeyle problem sonradan ortaya çıktıysa);

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Diğer türlü @blackheaven tavsiyesindeki gibi..

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • yüklenmekte olan sürücü bu bilgisayar için dogrulanmamış. Lütfen bilgisayarın üreticisine başvurarak uygun sürücüyü edinin diyor kemalcan1903 7 yıl önce
    • Sana ne demiştim? Eğer ekran kartı daha önce normal çalışıyorduysa ve oyunlar oynanayabiliyorduysa eskiye geri dön. Yani Sistem Geri Yükleme yap. Sürücü aramakla ve sürücü yüklemekle uğraşma hiç @kemalcan1903 temmuz 7 yıl önce