Ekran kartında tek fan ile çift fan arasındaki fark nedir?

Hiçbir Zaman Overclock Desteğinin Yanında Olmadım Olmayıda Düşünmüyorum.

Bu Yüzden Tercih Edeceğim 1050Ti Modelinin Çift Fan Olmasına Gerek Varmıdır.

Malum Arasında 50-100TL Fark Var.

Sadece Oyun Oynayacağım Oda Günde En Fazla 4 Saat Çalışacak Pc.

0138adana 0138adana (54)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Oynadıgın oyuna göre değişir PUBG: Tek fanlı sisteml GPU 76*   Çift Fanlı sistemle: 69* Derece gibi değerler görülebilir.

    Tavsiyem çift fanlıdır ( DUAL FAN ) : Çift fanlı ekran kartı'nın soğutması daha güçlü olur, Bu arada tek fanlı sadece soğutmaya yönelik değildir tek fanlı ekran kartlarının  VRM gücü daha azdir, Çift fanlı ekran kartlarında ise bu oran Tek fanlılara göre daha gelişmişdir.

    TEK FANLI EKRAN KARTLARI:
    Amd Radeon R7 250
    GTX 1050 ( NOT: 10 Serisi ekran kartından biri olan 1050 tek fan ve çift fanlarıda bulunmaktadır! )

    ÇİFT FANLI EKRAN KARTLARI:
    GTX 1050Ti
    GTX 1080Ti

    nvidiagtx nvidiagtx (690)