Ekran kartını sökerken ne yapmalıyım?

Arkadaşlar Bu konuda bilgim var ama yinede sormak istedim

Ekran kartımı sökeceğim ve bu işlem sırasında ne yapmalıyım ? Yani Ekran kartını söktükten sonramı driverini kaldırıyoduk öncemi kafam karıştı.

infinity infinity (402)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle bilgisayarın fişini mutlaka çek, sadece kapatma. Daha sonra ekran kartını sök.  Kaldırmadan önce sürücüsünü kaldırmana gerek yok. Bu bir sorun çıkartmaz.  Sen çıkartırken anakarta ve ekran kartına zarar vermemeye özen göster.

    Windows tak çalıştır bir işletim sistemidir. Sen başka ekran kartı takarsan onu algılar ve gerekiyorsa senden onun sürücülerini yüklemeni ister. Fiziksel olarak zarar verme başka bir şeye dikkat etmen gerekmez.

    hakan hakan (15394)
    4 yıl önce cevaplandı

      @hakan hocam ekran kartını sökerken birşey farkettim tam sökücektim

      işaretli kısımdaki bant gibi bişey var kenarından ufak yırtılmıştı ne işe yarıyor bu ?

      infinity infinity (402)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Fotoğrafta sadece konsansatör görüyorum. Çekip fotosunu yollasana hakan 4 yıl önce
      • @hakan göstermek istediğim o galiba onun kenarı ufak yırtılmış sorun çıkartırmı infinity 4 yıl önce
      • @infinity kondansatör üzerindeki etiketse bahsettiğin hiç bişi olmaz. ısıdan filan kalkmıştır hakan 4 yıl önce
      • @Hakan teşekkür ederim. To be continued nasıl yapılır adlı soruma bakarmısın çözümüm güzel olmuşmu sade biçimde anlatmaya çalıştım. infinity 4 yıl önce