Ekran Kartının Yanındaki Rakamlar Nedir?

ardahd ardahd (631)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Ekran Kartının Yanındaki Rakamlar Nedir?

    Merhaba, ekran kartlarının yanında rakamlar oluyor peki bu rakamları neden koyuyorlar?Mesela MSI GTX950 GAMING İleri düzey bir ekran kartı peki bunu nerden anlayabiliriz? GTX İleri düzey ekran kartlarının başında görebilirsiniz.GT gördüğünüz ekran kartlarıda giriş seviyesinde ekran kartları oluyor.Mesela Nvdıa 7500 LE LE yani Low Edition demek bu ekran kartından pek bişey beklememek gerek.

    Peki bu rakamlar nedir?

    MSI GTX950 GAMING Ekran kartının Soldan İkinci Rakamına bakıldığında 5 yani performansına 10 üzerinden 5 verilmiş buda önemli bir konu fakat çok takılmamakdada fayda var çünkü bu ekran kartıyla 1080P ayarlarda 75-80 fps veriyor çünkü GTX yani ileri düzey bir ekran kartı.Bunlara bakarakda seçilmeli ekran kartı GBye takılanlar oluyor ama gbnin pek bir önemi yok.

    ardahd ardahd (631)