Ekran Kartsız pc hangi oyunları açar [sistem özellikleri için okuyun]

merhaba

öncelikle ekran kartım yok ve alamıyorum pahalı ekran kartları bildiginiz gibi

Bilgisayar özelliklerim:

Windows 10 pro

Intel core i5-3450 CPU 3.10GHz

Ram: 6 GB (kullanılabilir ram 5,90 gb) (tabikide)

x64 tabanlı sistem (64 bit)

kemalozger kemalozger (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HD Graphics oyun için değildir, APU'lardan çok çok çok az performans veriyor günümüz oyunlarınıda oynayamazısn, oynasan bile çok az FPS alırsın. Aşağıda ki oyunları yanlarında ayarlar ve Kasıp kasmayacağını, FPS değeri yazmaktadır.

    GTA 5 - 800x600, LOW Grafik 15 - 30, Ortalama 24 FPS.

    Minecraft - FullScreen, Optifine ( Ayarlı ) 5120 MB RAM vererek, Chunkları 6 - 8 yaparak 60 FPS üzerinde alabilirsin survival modda, sürüm olarak 1.16.3 biraz ağır gelebilir ama 1.8 ve FPS Texture Pack'leri ile çok daha rahat oynayacağını düşünüyorum, 1.16.3 sürümü 2 - 4 GB RAM civarı kullanıyor, yüksek Chunk'larda daha çok RAM yer. Eski sürümde ( 1.8 ) Skywars, Bedwars, Eggwars gibi havada geçen modlarda daha çok FPS alırsın.

    GTA San Andreas - Kasmadan oynatabileceği düşüncesindeyim, yoğun patlama olan yerlerde hafif kasabilir.

    Call Of Duty 2 - Hiç denemedim ama 15 yıllık bir oyun olduğu için kaldıracağını düşünüyorum, zaten grafik'te o döneme göre olduğu için bi hayli düşük, kaldıracağını düşünüyorum.

    Far Cry 1 - Kesinlikle kaldırır, 2008 yılında pentium işlemcili 4 GB RAM'lı sistem ile manyak gibi oynadığım oyundur, bu oyunu oynamak için arkadaşlar bize gelirlerdi, çıktığı yıl da devrim niteliğindeydi ilk açık dünya oyunuydu.

    Unturned - i3 330M ile oynamışlığım var, kasıyordu ama oynayabiliyordum, diğer taraftan i5 7500 HD 630 ile oynamıştım, biraz drop yiyordum ama oyundan zevk aldığımı hatırlıyorum, deneyebilirsin ücretsiz zaten.

    Left 4 Dead - Eski bir oyun olduğu için ve sistem gereksinimleri düşük olduğu için oynayabilirsin, çözünürlük ayarını tek tek deneyerek test et, hangisi iyi görüntü ve yüksek FPS veriyor ise onu kullanırsın.

    Left 4 Dead 2 - Zombilerin yoğun olduğu ve çatışmanın yüksek olduğu yerlerde 25 - 30 FPS, belki drop yersin tam emin değilim ama onun dışında 40 - 50 FPS civarında oynatabilir.

    Half Life 1 - Half Life 2 : Bu 2 oyun kesinlikle oynatır zaten eski oyunlar biri 20 yıl önce diğeri 16 yıl önce çıktı, oynatır ikiside.

    Among US - Hazır Gündemde iken oynanacak bir oyun, sistemin de kaldırır, grafik namına bir şey yok zaten, 10 TL'ye Steam'den alabilirsin, yada Crack'lı indirebilirsin ki hiç tavsiye etmiyorum.

    Euro Truck Simulator 2 - LOW ayarlar, 1280x720 çözünürlüğünde 20 - 35 FPS, ortalama 28 FPS, 1024x768'de 3 - 4 FPS fazla alınabilir zevk verir mi bence vermez.

    Bunların dışında 2012 ve öncesi çıkmış oyunları da açabilir, örneğin COD serisi, bir göz at.

    hydra hydra (3800)