Ekran sararması neden olur?

Arkadaşlar Windows 8.1 yüklü bilgisayara (laptopa) Windows 10 kurdum. Fakat ekran 8'deki gibi canlı durmuyor sarımsı. Kablolar bağlantılar aynı. Sebebi nedir? Güç ayarlarıda aynı. Acaba formatla ilgili bir sıkıntı mı var?

sibermedia sibermedia (23)
11 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Format sonrasında ekran kartını güncelledin mi? Doğru sürücüleri yükledin mi?

    Sürücü güncelleme yapmadıysan ilk başta ekran kartı sürücülerini güncellemelisin.

    Daha sonra sorun düzelmezse şunu deneyebilirsin:

    1. Arama bölümüne "renk yönetimi" yaz ve çıkan Renk Yönetimi uygulamasını tıkla.
    2. Aygıtlar altında "Bu aygıt için benim ayarlarımı kullan" seçeneğini işaretle.
    3. Ekle aktif olacaktır. Ekle düğmesine tıkla.
    4. sRGB sanal aygıt modeli profilini seç. Tamam'ı tıkla.
    5. Daha sonra sRGB sanal aygıt modeli profili seç Varsayılan Profil olarak Ayarla seçeneğine tıkla.
    6. Bilgisayarı yeniden başlat.

    Sorun düzeldi mi diye kontrol et.

    Çözüm olmazsa ekran kartına ait yazılım üzerinden renkler ile oynayabilirsin. Bu yazılımı ekran kartının web sitesinden edinebilirsin. Aynı zamanda güncel sürücüyü de ekran kartı üreticinin web sitesinden indirmeni öneririm.

    hakan hakan (15409)
    11 ay önce cevaplandı