Ekran Yenileme Sıklığı

Arkadaşlar şuan ekran yenileme sıklığı 60Hertz.Bunu 75Hertz'e çıkarırsam olumlu veya olumsuz ne gibi değişiklikler olur.

Ekran kartım ATI Radeon HD 4600 series.

makonles makonles (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ekran kartın 75 Hz'e kadar destekliyor (Speccy isimli program raporlaması). Eğer monitöründe 75 Hz'i destekliyorsa elbette daha iyi olur. Ekran yenileme yükseldikçe, pikseller daha hızlı tepki verip renk değiştirir. Bu göz sağlığı bakımındanda daha iyidir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Destekleyip desteklemediğini nasıl anlayabilirim

      makonles makonles (3)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Denersin. Problem olmaz. Zaten bir problem olsada PC'yi güvenli modda başlatarak değişiklikleri geri alabilirsin. temmuz 6 yıl önce
      • Tamamdır 75Hz'ye yükselttim.Peki önceden oyun oynarken falan ekran bi anda donup Ekran Görüntüleyicisi Yanıt Vermeyi kesti diye hata veriyodu şimdi 75hz'ye çıkartınca düzelirmi makonles 6 yıl önce
      • Onunla alakası yok. Ekran kartı sürücüsünü güncelle istersen. Veya eskisini kaldırarak güncel sürücüyü yeniden yükle. temmuz 6 yıl önce
      • Tamam teşekkür ederim makonles 6 yıl önce
      • Kolay gelsin :) temmuz 6 yıl önce