Ekranda no signal yazıyor

arkadaşlar bilgisayarın ekranı önce pembe siyah şeklinde damalanma oldu damalı damalı oldu ekran mause u nereye sürsem orası düzeliyordu ekran kendine geliyordu kapatıp açayım dedim ekran komple gitti no signal diyor nedir ne değildir nelere bakmalıyım yardımcı olun lütfen inşallah büyük bişey değildir

umutattes umutattes (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    no signal anlamı sinyal yok demek. Yani bilgisayar kasan ile monitörün arasında iletişim sorunu var.  Monitörün kablolarını kontrol et. Bilgisayara takılı olan bölüm oynamış olabilir.

    İkinci ihtimal ekran kartında sorun olabilir. Yerinden oynamış arızalanmış olabilir.

    Üçüncü ihtimal anakartın, PSU ya da işlemcin arızalanmış olabilir.

    İlk olarak bilgisayarı kapat ve kabloları kontrol et. Genelde kablo sorunu olur ama sen "önce pembe siyah şeklinde damalanma oldu damalı damalı oldu" demişsin bu durumda ekran kartın bozulmuş da olabilir.

    hakan hakan (15409)