Ekranda titreme oluyor

2-3 gün öncesine kadar sadece ara sıra ekran 1 saniyeliğine gidip geliyordu. Bunu pek bi sorun etmedim. Sonradan bu ekran titremesi olayı başladı. Önce küçük beyaz çiziklerle başlıyor sonra şiddetleniyor. Ekran üzerinde ki herşey birbirine giriyor. Sorun ara kablodan kaynaklanabilir diye değiştirdim ancak yine oluyor . Monitörü kapatıp açınca 2-3 saniye geçiyor sonra tekrar beyaz çizgiler çıkıyor aynı şekilde şiddetleniyor. Çözümü nedir ? Not : Bu beyaz çizgiler ve titremelere ara sıra oluyor ve yaklaşık 5-10 dakika sürüyor. Sonra kendi kendine geri düzeliyor.

aykutsametcan aykutsametcan (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu bahsettiğiniz bir donanım sorunu. Yani monitörünüz tamamen bozulmadan önce son çırpınışlarını yaşıyor olabilir.

    Titremenin zamanla artması da bunu işaret. Monitör içindeki bir parça ısınmaya başladığında sorunlara yol açıyor gibi görünüyor. Bunu sizin düzeltmeniz mümkün değil. Servise götürmenizde fayda var.

    hakan hakan (15409)