Ekranım zaman zaman tamamen yeşil olup donuyor, bilgisayarı power düğmesinden kapatıp tekrar açmam gerekiyor.

Ekranım zaman zaman tamamen yeşil olup donuyor, bilgisayarı power düğmesinden kapatıp tekrar açmam gerekiyor, bu durum bazen günde bir bazen de bir kaç günde bir oluyor. Bu durumda bilgisayarımın hangi parçası arızalanmış oluyor. Teşekkür ederim.

kalenderrr kalenderrr (41)
4 yıl önce sordu

  • Laptop mu? Masa üstü mü? darkcrak 4 yıl önce

Toplam 3 Cevap

@hydra kardeşim yanlış anlamada @darkcrak cok kotu yanaşmıssın ben bunu senden beklemezdım sende ıyı yardımcı oluyorsun ama burda suan @darkcrak haklı boyle durumlarda atar yapmadan konusarak bı cozum yolu bulabılırsınız bence @hydra biraz da sakin olmanı oneririm.Herkeze kolay gelsin.

abdullah53 abdullah53 (35)
4 yıl önce cevaplandı

    -1

    Ram'ında sorun ola bilir mi?

    Daha önceden termal macununu değiştirdin mi bilgisayarının

    Daha önceden @ismailsarp bir çözüm paylaşmıştı dilersen altdaki linkden çözüme gide bilirsin

    Bilgisayarım açıkken birden bire yeşil ekran çıktı ve bilgisayarım dondu

    Ek olarak

    Bilgisayarın masa üstü ise monütöre giden kablonu değiştir eğer laptop ise bir servise git ve ekrana giden kabloları değiştirsinler. Benim düşüncem ekrana giden kablolar yıpranmış.

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Değiştirmedim hocam. kalenderrr 4 yıl önce
    • O zaman termal macununu değiştirmeni öneriyorum @kalenderrr darkcrak 4 yıl önce
    • Teşekkür ederim hocam. kalenderrr 4 yıl önce
    • Termal macunla alakası yok, işlemci ısınsa sistem kendini kapatır zaten işlemcinin ısınmasıyla alakası yok. hydra 4 yıl önce
    • Kafayı mı yedin sen bana alt oy veriyorsun @hydra :/ darkcrak 4 yıl önce
    • Sanki buraların ağası sensin hee dur da bilgi veriyoruz kafayı mı yedin sen buraların ağasıysan senden korkalım o zaman yürü git başımdan yer be senin yaşın kadar bu bilgisayarlarla uğraştım @hydra darkcrak 4 yıl önce
    • Yanlış bilgi vermek, bilgi vermek değildir. Sen kimsin de yaşım kadar bilgisayarla uğraşıyorsun ? 13 yaşında bir çocuksun sen. hydra 4 yıl önce
    • @kalenderrr çözümü güncelledim. darkcrak 4 yıl önce
    • Hocam masaüstü bilgisayarım. monütöre giden kablo yıpranmamış, ama dediğinizi yapacağım kalenderrr 4 yıl önce
    • Hocam işlemci macununu yenilediğimiz halde aynı yeşil ekran sorunu devam ediyor, tamirci ekran kartını sök görüntüyü anakarttan al dedi onu yapmadım ama sorunun ekran kartında olduğu da ortaya çıkmış oldu, oyun oynamıyorum, bu sorun da günde 1 veya 2 kere oluyor, bundan dolayı ekran kartı tamamen bozulana kadar değiştirmeyi düşünmüyorum, yardımların için teşekkür ederim hocam. kalenderrr 3 yıl önce
    • 4 ay olmuş o zamandan bu zamana baya tecrübe edindim 😊 @hydra kusura bakma. @kalenderrr evet ekran kartında veya işlemcinde sorun olabilir yani içerisinde ufak bilyeler var yani işlemcinin altında ve bunlar zamanla bozulmaya başlıyor yabi genleşiyor ve ekranda yeşil bir şey geliyor bu işlemcinin tamiri var elbette ama fiyatını bilmiyorum ek olarak ekran kartının içerisinde de var onun da tamiri var fakat fiyatlardan hiç bir haberim yok. darkcrak 3 yıl önce
    • Tecrübe dediğim yalan yanlış bilgiler ile doldurmuşlar aklımı bende bunların hepsini araştırıp neyin ne olduğunu öğrendim zaten mantıken termal macundan olmaz 😁 sen de kusura bakma @kalenderrr. Son olarak ciltten arada sinir ediyorsun beni @hydra bunu bir daha yapma rica ederim. darkcrak 3 yıl önce

    -1

    Termal macun değiştirilip değiştirmemekle alakası yok. RAM ne alaka ? RAM'de bir sorun olduğunu sanmıyorum ki RAM'de bir sorun olsa başka bir şekilde belli ederdi.

    Ne yaparken oluyor bu sorun ? Boşta gezerken mi, Oyun oynarken mi ?

    GPU kaynaklı sorun olduğunu düşünüyorum, eğer işlemcinin grafik yongası bulunuyorsa Ekran kartını çıkarıp görüntüyü anakartın görüntü çıkışından al, bak bakalım sorun varmı.

    Ayrıca her ihtimale karşı HDD sağlığını test et, error scan yap. RAM'leri test et.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Boşta müzik dinlerken internette gezinirken word yazarken birden bire yeşil ekran geliyor. kalenderrr 4 yıl önce
    • İşlemci modelin nedir ? hydra 4 yıl önce
    • @kalenderrr hydra 4 yıl önce
    • @kalenderrr ayrıca bu sorunu çok daha önceden de karşılaşmışsın, peki çözdünmü o zamanlarda. hydra 4 yıl önce
    • donarken ses geliyor mu peki ? @kalenderrr hydra 4 yıl önce
    • Intel i5-4460 3.2 Ghz kalenderrr 4 yıl önce
    • Donunca ses gelmiyor hocam. kalenderrr 4 yıl önce
    • Ekran kartı var mı sistemde ? hydra 4 yıl önce
    • @kalenderrr hydra 4 yıl önce
    • Ekran kartı var hocam. kalenderrr 4 yıl önce
    • Ben ram diyince ne alaka yazıyorsun, ram test et diyorsun? Aynı cevap içinde bu ne tutarsızlık? Kendi hatalarına bak sonra bana yaz oky. Ayrıca beb bir çözüm yazarken bir sürü siteye bakıyorum senenin gibi kafadan salma yazmıyorun @hydra kendine hakim ol darkcrak 4 yıl önce
    • Ekran kartını çıkarıp görüntüyü anakarttan al. Bir süre takıl bilgisayarda bak bakalım sorun devam ediyormu. hydra 4 yıl önce
    • @darkcrak, Önce Türkçe yazmayı ve Türkçe okumayı öğren. hydra 4 yıl önce
    • @kalenderrr dediğimi yaptınmı hydra 4 yıl önce
    • Tamam hocam ekran kartını çıkarıp görüntüyü anakarttan alacağım kalenderrr 4 yıl önce
    • Bekliyorum sonucu. @kalenderrr hydra 4 yıl önce
    • Hocam, ben görüntüyü anakarttan almayı yapamadım, bu hafta bilgisayarı bilgisayarcıya götüreceğim, sonucu buraya yazarım. kalenderrr 4 yıl önce
    • Çok zor birşey değil, ekran kartıno çıkarıp kabloyu anakarttaki dvi, vga herneyse ona takıcaksın. hydra 4 yıl önce
    • Hocam işlemci macununu yenilediğimiz halde aynı yeşil ekran sorunu devam ediyor, tamirci ekran kartını sök görüntüyü anakarttan al dedi onu yapmadım ama sorunun ekran kartında olduğu da ortaya çıkmış oldu, oyun oynamıyorum, bu sorun da günde 1 veya 2 kere oluyor, bundan dolayı ekran kartı tamamen bozulana kadar değiştirmeyi düşünmüyorum, yardımların için teşekkür ederim hocam. kalenderrr 3 yıl önce
    • Yeşil ekran sorunu zaten Yüksek ihtimal ekran kartından dolayı oluyor gereksiz yere termal macunu değiştirmişsin, neyse bir nebze işlemcinin sıcaklığını düşürmüşsündür, geçmiş olsun, ekran kartı önerisi istersen danışacağın yeri biliyorsun 😉@kalenderrr hydra 3 yıl önce
    • Sağolun hocam, ekran kartı alacağım zaman sizin yardımınıza başvururum :) kalenderrr 3 yıl önce