Elektrik biriminin tam okunuşunu

Merhaba rica etsem bu  [url=https://www.hizliresim.com/jbuio8q][img]https://i.hizliresim.com/jbuio8q.jpg[/img][/url] elektrik biriminin tam okunuşunu bana yazar mısınız lütfen ?

Ben şöyle okuyorum ( dört bin dokuz yüz altmış yedi kwh saat )

Doğru mudur ?

mat7 mat7 (341)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aradaki virgül küsüratı simgeliyor. Dört bin dokuz yüz altmış yedi kilowatt olması için arada nokta veyahut noktasız bir şekilde olması lazım. Yani şu an okunuşu şu şekilde olmalı;

    • 4 KiloWatt, 967 Watt

    Veya 4967 Watt şeklinde olmalı. 1000 Watt = 1 Kilowat olduğu için bu şekilde. Yani senin dediğin 4967 Kilowat oluyor. Astronomik bir sayı. Parantez içinde kWh/gün yazıldığı için 4 kW, 967 Watt şeklinde olmalı. Yani günde yaklaşık 5 kilowatt. 30x5=150 kW. Birkaç gün daha geç okuyabilirler size zamlı fiyattan yansıtılması için.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Güzel açıklamışsınız çok teşekkürler. 4,9,67 watt benim aylık faturam. Kafayı toparlayamiyorum kusuruma bakmayın lütfen . Şu sorumaada cevap verin lütfen. Peki Peki 4,967 kW mı daha büyük, 210 kw mi daha büyük ? @hydra (3587) mat7 2 yıl önce
    • 210 kw büyük. 4,967 kW olması 5 KW olmasına yakın demek. Doğal olarak 210 kw 5 kwden büyük oluyor. Yanlız bunu 30 ile çarpacaksın. Aylık kullanım 210 u geçmeyecek. günlük ortalama 5 kw tükettiğine göre aylık 150 kw civarı kullanım yapıyorsun. Yani hesaplama yaparken 210 kwh altından hesaplanacak. @mat7 hydra 2 yıl önce
    • Gerçekten çok teşekkürler anlaşılır bir şekilde açıkladığınız için. @hydra (3612) mat7 2 yıl önce
    • rica ederim hydra 2 yıl önce