Emergency Alert Evde Kal Türkiye mesajı geliyor

Annemin telefonuna iki gündür sürekli Emergency Alert Evde Kal Türkiye mesajı geliyor. Bu mesaj pat diye telefonun ortasında çıkıyor ve geldiğinde telefon titriyor. Telefonu virüs programı ile tarattım fakat hiç bir şey bulamadı. Emergency Alert Evde Kal Türkiye mesajı gelmesini nasıl engellerim virüs olma ihtimali var mı?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu mesaj bir virüs değil. Öncelikle bunu belirteyim. Bu mesaj Ulusal Kablosuz Acil Durum Uyarısı mesajı.  Telefonunuza test amaçlı gönderiliyor.

    Emergency Alert Evde Kal Türkiye mesajı  gelmesin istiyorsanız şunları yapın:

    Telefonunuz Android 10 gibi güncel bir sistemse Ayarlar bölümünde Acil Durum Uyarıları diye aratın ve bu seçenek altındaki tüm açık ayarları kapatın.

    Android telefonlarda Acil Durum Uyarıları bölümü var. Buradan bu mesajları kapatmak mümkün.

    Xioami Android One için

    1. Android telefonda ayarlara git.
    2. Daha sonra Uygulama ve Bildirimlere git.
    3. Gelişmiş'e dokun.
    4. Acil Durum Uyarıları'na dokun.
    5. Zorunlu Aylık Test seçeğini kapat.
    6. Devlet testleri ve yerel testler kapat.

    Buradaki seçenekler farklı görünebilir. Telefon marka ve modeline göre değişecektir.

    LENOVO Telefon için:

    1. Acil Durum Uyarıları'na dokun.
    2. Zorunlu Aylık Test seçeğini kapat.
    3. ETWS test yayınlarını  kapat.
    4. CMAS test yayınlarını göster kapat.

    Farklı Marka ve Model Telefonlarda Emergency Alert Evde Kal Türkiye mesajı kapatma

    Her marka telefon ve modelde bu ayarların yeri ve adı değişebilir. Aşağıda sizin telefonunuzda olabilecek seçenekleri listeledim:

    • * Bazı telefonlarda Ayarlar > Diğer > Acil durum uyarıları bölümünde bu ayarları bulabilirsiniz. Burada açık olan tüm ayarları kapatın.
    • * Telefonunuzda Hücresel Yayın açıksa kapatın.
    • * Yine bazı markalarda Ayarlar > Diğer > Hücre Yayını adı ile görebilirsiniz. Kapatın.
    • * Yine bazı markalarda * Ayarlar > Bildirimler > Hükümet Uyarıları
    murat murat (12492)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Tüm bunları yapmama rağmen halen daha uyarılar gelmeye devam ediyor. Ne yapmalıyım? Telefonu kapatıp atmama ramak kaldı. oguzhansonmeez 3 yıl önce