emisoft sitesi kullanımı

merhabalar benim dosyalaram .topi oldu.ve bu sitede cevabı buldum. emisofta yönlendirildim ve emisoftun sitesinden dosyaları hem şifreli hemde şifresiz istiyor. bende sadece şifreli dosyası var şifresiz dosyası olsa zaten yardım istemem rica ediyorum bu konuda beni aydınlatırmısınız şimdiden teşekkür ediyorum.

racionstunahan racionstunahan (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Aynen öyle bu çok saçma gelmişti bana da fakat sanırsam bu yöntem diyor ki bana şifrelenmiş bir dosyayı ver birde şifrelenmiş aynı dosya öğrneğini ben de tüm şifreleri kırıyim gibisinden sanırsam fakat ben de anlamadım garip.

    Senin soruna gelecek olursak şu programı indir.

    https://www.emsisoft.com/ransomware-decryption-tools/stop-djvu

    Bu programı indir ve bilgisayarını tam tara yani şifrelenmiş dosyaların hepsini yarasın.

    Not: Bazı aktif olan şifreleri kırmıyor

    Offline Key Online key nedir? Dosyalarım Offline Key ile mi şifrelenmiş nasıl anlarım?

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Emsisoft sitesi senden sadece tek bir dosyanın şifresiz halini istiyor.

      Örneğin elinde .jpg uzantılı 10.000 resim dosyası olabilir. Hepsi şifrelenmiş durumdaysa sen sadece bilgisayarında bulacağın 1 tane şifresiz dosyası sunucuya yolladığında geri kalan tüm bu şifreli dosyaları çözebiliyorsun.

      Emsisoft senin yollayacağın aynı dosyanın 1 şifreli 1 şifresiz haline bakarak senin dosyalarının şifrelenmesinde kullanılan anahtarı elde ediyor.

      Şifresiz dosyası sana gönderilen bir mailden, telefonundan, yedek diskinden ya da farklı kaynaktan edinebilirsin

      alattin alattin (16999)