eml uzantısı nedir, eml uzantılı dosyalar nasıl açılır?

eml uzantısı nedir?

eml uzantılı dosyalar nasıl açılır?

Ücretsiz eml dosyası açma programı nereden indirebilirim?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    EML nedir, eml uzantısı nedir, eml dosyası nedir?

    Bunların tümü aynı şey. Eml uzantılı dosyalar birer email mesajıdır.

    EML dosyası Microsoft outlook, outlook express veya başka bir program tarafından kaydedilmiş bir email mesajıdır.

    Email programlarının (Microsoft Outlook, Thunderbird gibi) pek çoğu gönderilen emailleri kendi veritabanlarında tutarlar. Bu emaillerden birini dışarı almak istediğinizde
    örneğin masaüstüne kaydetmek istediğinizde bu dosya genelde bir eml dosyası, eml uzantılı dosya olarak dışa verilir, kaydedilir.

    Yine bir mail ile gönderilmiş ek dışa aktarıldığında bu ek, eml uzantısı ile dışa aktarılabilir.

    eml uzantılı dosyalar nasıl açılır?

    eml dosyaları normalde Microsoft Outlook, Outlook express gibi bir program ile açılır. Fakat ben size ücretsiz Thunderbird uygulamasını önereceğim.

    Thunderbird  Mozilla'ya (Firefox üreticisi) ait bir ücretsiz email istemcisidir. Thunderbird uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

    Eml uzantılı dosyaları açmak için pek çok program var. Thunderbird ücretsiz ve kullanımı en kolay olandır. Sadece Thunderbird'i kurun ve eml dosyasını iki kere tıklayın. Eml dosyası otomatik olarak açılacaktır.

    Ücretsiz eml dosyası açma programı nereden indirebilirim?

    Aşağıda eml dosyası açma programlarının bir listesini bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları lisans gerektirir. Bazıları da kullandığınız sistemle uyumlu olmayabilir. Bu sebepten eğer eml dosyası açacaksanız siz Mozilla Thunderbird indirin. Thunderbird, Windows 10, Windows Vista, Windows 7, Windows XP her tür işletim sistemini destekler ve sorunsuz çalışır. Aynı zamanda Thunderbird tamamen ücretsiz bir programdır.

    Eml dosyası açma programları

    • Mozilla Thunderbird
    • Microsoft Outlook 2016
    • Microsoft Outlook Express
    • Microsoft Internet Explorer
    • Microsoft Windows Live Mail

    Thunderbird ile eml dosyası açmak çok çok kolaydır. Sadece Thunderbird programı kurun. Daha sonra da eml uzantılı dosyayı çift tıklayın. Eml dosyası kendiliğinden Thunderbird ile açılacaktır.

    Thunderbird kurulum sırasında eml uzantılı dosyanın kendisi ile açılması için gerekli ilişkilendirmeyi yapacaktr.

    murat murat (12492)