Emsisoft Anti-Malware: Aşağıdaki programda şüpheli davranış bulundu

Emsisoft anti-malware bir yazılım güncellemesi sırasında aşağıdaki uyarı penceresini açıyor:

Emsisoft anti-malware : Aşağıdaki programda şüpheli davranış bulundu
C:\Program Files\FileZilla FTP Client\Uninstall.exe
Program anti-malware ağı tarafından GÜVENLİ olarak tanındı.

Bu mesaj nedir, bilgisayarımda virüs mü var?

alattin alattin (16999)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Emsisoft anti-malware bilgisayarda şüpheli hareketleri takip eder. Emsisoft anti-malware, disk üzerindeki bir dosyanın bir program tarafından silinmek istenmesi, disk üzerinde bir dosya oluşturulması gibi işlemlere şüphe ile bakar.

    Bu işlemi gerçekleştiren uygulamayı kendi sunucusuna (anti-malware ağı) gönderir ve burada analiz eder. Eğer bu program güvebilir bir program ise bunu ekranda GÜVENLİ olarak gösterir. Zararlı bir yazılımsa işlem engellenir.

    Bu Emsisoft anti-malware yazılımının Davranış Engelleme özelliğidir. Bu özellik sayesinde pek çok antivirüs programının tespit edemediği fidye yazılımları engellenebilir.

    alattin alattin (16999)