eMule programı ile hızlı dosya nasıl indirebillirim?

salih21 salih21 (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    P2P programlarında dosya indirirken pek çok etken download hızını etkiler.

    P2P mantığı kabaca basittir:  İndirilen dosya, o dosyaya sahip ve indirilmesine izin verilen kullanıcılardan indirilir.

    Durum böyle olunca sen bir dosya indiriyorsan senin indirme hızın ne kadar yüksek olursa olsun indirme hızını belirleyen şey indirdiğin dosyaya sahip olan kullanıcıların Upload hızıdır.  Emule'de bir dosya indirmek istiyorsan o dosya az sayıda kişide varsa ve Upload hızları düşükse sen de o dosyayı yavaş indirirsin.

    Ayrıca Emule eskisi kadar popüler, çok kullanılan bir uygulama değil. Bu sebepten indirmelerinde daha az kullanıcıya erişiyorsun. Bu da indirme hızını düşürür.

    hakan hakan (15424)