En Güvenli Custom Rom Hangisidir ?

Xiaomi mi 6'ya uyumlu en güvenli custom rom hangisidir ?

Ve bir şey daha sormak istiyorum mesela ben bilgisayarda windowsa güvenmemiştim ubuntu yüklemiştim telefonda da androidi kaldırıp ubuntu kurma şansım var mıdır ?

Fakat androidde de olduğu gibi whatsapp sms arama vs olacak şekilde...

Ve custom rom veya ubuntu güncelleme almalı ...

Dediğim özelliklere sahip ubuntu veya custom rom var mıdır ?

Yoksa da Alternatif olarak öneriniz nedir ?

acemikullanici acemikullanici (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Xiaomi'nin kendi ROM'u zaten oldukça "custom"  MIUI kullanabileceğin en stabil e güvenilir ROM'lerdan biri. Telefona ubuntu yüklemek çok zorlama olur. Verim alamazsın.

    Android zaten Linux tabanlı bir işletim sistemi.  Güvenilir ROM aramak yerine MIUI ve Android cihazları daha güvenli nasıl kullanırım bunu öğrensen daha iyi olur. Zaten güvenilir Custom ROM lafı bile bir tuhaf. Custom Rom adı üstünde özelleştirilmiş ROM. Bu tür romlar zaten çeştli gruplar tarafından hazırlanır. Kimse güvenirlikle ilgili sana garanti veremez.

    hakan hakan (15409)