En Hızlı Windows 7 Sürümü Hangisi Acaba ?

Bilgisayara Format Atacağım Yavaş Olduğu İçin Fakat Windows 7 En Hızlı Sürümü Hangisi Acaba Bulamadım Bilgisayarımın Özellikleri Aşağıda

emrah666 emrah666 (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    merhaba arkadaşım Windows 7 Ultimate en hızlısı

    efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
    7 yıl önce cevaplandı

    • burdaki verdigim özellikleri kaldırabilirmi acaba ? ona göre format atcam kardeşim emrah666 7 yıl önce
    • yok arkadaşım efsaneemrahylz 7 yıl önce
    • Windows 7 ultimate en hızlı değil. Sadece daha fazla uygulama var. Farkları yazdım aşağıda. hakan 7 yıl önce

    Windows 7 sürümlerinin tamamı hız olarak aynıdır. Windows 7 sürüm farklılıkları performans açısından düşünülmemiştir.

    Windows 7 sürümleri arasındaki farklar şu şekilde

    Windows 7 Starter

    • 32-bit işletim sistemi desteği
    • Ev Grubuna bağlanma
    • Windows Internet Explorer 8
    • Windows Media Player 12

    Windows 7 Home Basic
    • 32-bit, 64-bit işletim sistemi desteği
    • Ev Grubu (Bağlanma)
    • Windows Internet Explorer 8
    • Windows Media Player 12
    • Masaüstü Pencere Yöneticisi
    • Windows Mobility Merkezi
    • Windows Aero (Kısmi)

    Windows 7 Home Premium
    • Windows Aero’ya tam destek
    • Ev Grubu (Oluşturma & Bağlanma)
    • Çoklu Dokunuş
    • Premium Oyunlar
    • Windows Media Merkezi

    Windows 7 Professional
    • Windows Server Alan Desteği
    • Uzak Masaüstü Server desteği
    • Yerel Yazdırma Farkındalığı
    • Şifrelenmiş Dosya Sistemi
    • Sunum modu

    Windows 7 Ultimate / Windows 7 Enterprise
    • AppLocker
    • BitLocker Sürücü Şifreleme
    • BranchCache Dağıtılmış Bellek
    • DirectAccess
    • Çok Dilli Kullanıcı Arayüzü
    • Sanal Hard Disk Önyüklemesi

    Görüldüğü gibi fark farklı Windows 7 sürümlerinde farklı uygulamalar ve özellikler geliyor.  Evinde sadece oyun oynayan internete giren, word exel kullanan kullanıcılar için en uygunu Windows 7 Home Basic.

    Diğer üst sürümler daha ofis, çalışma ortamı için düşünülmüş.

    hakan hakan (15409)
    7 yıl önce cevaplandı

      Sürümler arasında hakan hocamında dediği gibi bir performans farkı yok. Ayrıca neden Windows 7 kurmak istiyorsun? Windows 7 devri çoktan bitti. Daha performanslı ve güncel olan Windows 10'u kurmanı öneririm.

      Windows 10 ISO dosyası üzerinden UEFI destekli olarak nasıl kurulur?

      brsozl brsozl (1961)