En ideal sakal traşı olma süresi nedir?

20 yaşındayım. 18 yaşına kadar makine ile aldım sonra katılaştı permatik ile aldım hep son 5 aydır da 4 günde 1 Gillete Mach3 Turbo ile tıraş oluyorum. Ama artık 3 bıçak bile kesmiyor sanki yanaklarım tamam da çene bölgemi alırken sakal kas katı diyebilirim. Benim 4 günde 1 sakal tıraşı olmamın cilde herhangi bir zararı var mıdır? Sakal sonrası yüzümü iyice yıkayıp, kolonya ve Arko nemlendirici sürüyorum. Ben 3 bıçak yerine 5 bıçaklıya geçsem abartı mı olur sizce? Ayrıca sakal öncesi dediğim gibi köpük sürüyorum hemde 5 dakika falan ama çenem çok sert ne önerirsiniz? Sakal sonrası ise önerebileceğiniz ürünler var mı? Nadirde olsa sivilce çıkar, orta derece de olsa burnumun köşelerinde küçük küçük sivilce,yaralar çıkar. Tecrübesi olanların fikrini almak istedim.

gercekhayat gercekhayat (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Ben imkanım olsa haftada bir sakal traşı olurum ne yalan söyliyim :)

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Ben hiç sevmiyorum ya kılı, tüyü :D gercekhayat 6 yıl önce

    uzmanim.net'te sadece teknoloji üzerine sorular sorulabilir. Sorun buraya uygun olmamış.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Tamam sitenin teknoloji alanında bilgisine lafım yok ama hepimiz erkeğiz, bir hayatımız var bilgi alışverişi olabilir diye düşündüm. gercekhayat 6 yıl önce

    Haftada 2 kez Çarşamba Pazar

    malgibiolan malgibiolan (307)