En iyi çözünürlük uyarısı tamamen nasıl kapatılır?

Windows 10 bilgisayarımda oyun açarken ve oyundan çıkınca sürekli sağ alt köşede en iyi çözünürlük uyarısı diye bir bildirim çıkıyor. Bu bildirimden rahatsız oluyorum nasıl kapatabilirim?

En iyi çözünürlük uyarısı nasıl kapatılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    En iyi çözünürlük uyarısı bilgisayarınızın ekran çözünürlüğünün, Windows'un önerdiği çözünürlükten farklı olmasından ötürü çıkar. Windows 10 ve diğer Windows sürümlerinde en iyi çözünürlük uyarısını Intel Grafik Ayarları'ndan kapatabilirsiniz.

    En iyi çözünürlük uyarısını kapatma

    Bu sinir bozucu uyarıyı Intel ekran kartınızın seçeneklerinden kapatabilirsiniz.

    1. Adım: Masaüstünde boş bir alana sağ tıklayın, açılan menüden "Intel Grafik Ayarları"nı seçin. Bazı bilgisayarlarda sadece "Intel HD Graphics" de yazabilir, siz ona tıklayabilirsiniz.

    sağ tık açılan menü

    2. Adım: Intel HD Grafikleri Denetim Paneli açıldığı zaman Seçenekler ve Destek bölümüne girin.

    intel grafik ayarları seçenekleri

    3. Adım: Buraya girdikten sonra sol kısımdaki Tercihler'e tıklayın.

    4. Adım: Bu bölümde "En iyi çözünürlük uyarısı" seçeneğini göreceksiniz. Bunun yanındaki kutucuk sizde işaretlidir, bu işareti kaldırın.

    en iyi çözünürlük uyarısı

    5. Adım: Son olarak sağ alt köşedeki Uygula butonuna tıklayın ve bir uyarı gelirse Evet'i seçin.

    İşlemler bu kadar. Artık bilgisayarınızda en iyi çözünürlük uyarısı çıkmayacak.

    omercik omercik (9418)