en iyi hosting firması hangisi?

natro, ihs gibi firmalar öne çıkıyor ama emin değilim.

byaktif byaktif (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Merhaba

    Aşağıdaki hosting firmalarını bir incele

    1.Firma → Net İnternet

    2.Firma → Turhost

    3.Firma → Natro

    4.Firma → Godaddy

    5.Firma → Radore

    Yukarıdaki firmalar kendi alanında adını duyurmuş hosting firmalarıdır.

    Benim bu hosting firmalarından sana önereceğim firma Natro olur. Natro diğer hosting firmalarına göre fiyatı birazcık pahalı olsa bile kaliteli ve hızlı bir hizmet sunmaktadır.

    Umarım faydalı olmuştur...

    tahatugyan tahatugyan (1206)
    7 yıl önce cevaplandı

      Listede Radore olmaması eksik olmuş. Radore, Natro ve Godaddy kullandım.

      En iyi hosting firmasına karar vermek için pek çok kritere göre kıyaslama yapmak gerekiyor. Bunlardan en önemlisi destek.

      Bir de şöyle bir durum söz konusu, örneğin Natro'da 4 adet sunucum vardı. Bunlardan 2'si sorunsuz çalışıyorken diğer ikisinde zaman zaman sorun yaşıyordum. Burada yaklaşımları önemli, Natro iyi bir destek örneği olarak sorun olan sunucuları farklı cluster'lara taşıdı.

      Destek konusunda Natro ve Radore oldukça iyiler.

      Natro ve Radore arasında destek konusunda bir fark var. Şahsi tecrübeme dayanarak Radore çok daha kurumsal çalışıyor.

       Natro zaman zaman sorun yaşıyor, bunu olabilediğince hızlı çözmeye çalışıyorlar, bu anlamda iyi niyetliler.

      uzmanim.net şuan için Natro'da fakat bir kaç gün sonra Radore sunucularına taşıyacağız. Bu bizim için iyi bir gösterge olacak.

      alattin alattin (16999)
      7 yıl önce cevaplandı

      • öneri için teşşekürler @alattin radore yi listeye ekledim tahatugyan 7 yıl önce
      • Rica ederim @tahatugyan alattin 7 yıl önce
      • Peki şimdi Radore sunucusundamı uzmanim.net :D ses1842 6 yıl önce
      • @ses1842 evet şuan Radore sunucularındayız alattin 6 yıl önce
      • @ses1842 Zaten sitenin en aşağısına inersen, "Powered by Radore" yazdığını görürsün :) toprak34 6 yıl önce
      • Gördüm :)) ses1842 6 yıl önce

      Diğer arkadaşlara ben de bir şeyler ekleyeyim. Radore veya Natro benim önerim.

      Fakat önemli olan bir nokta var: Web sitenizin hedefi Türkiye mi yoksa başka bir ülke mi?

      Eğer uluslararası bir hedefiniz varsa ABD merkezli bir hosting firması daha uygun olabilir.  İngilizce konusunda sıkıntı yoksa bu düşünülebilir.  Radore ve Natro'nun veri merkezleri Türkiye'de. Böyle olunca Türkiye'den gelen ziyaretçiler sayfalara daha hızlı erişecektir.

      Hosting'de fiyat önemli ama destek alabilmek çok daha önemli. Diğer önemli konu uptime süresi. Radore'nin uptime süresi çok iyi. Uptime, sunucunun servis sağlayıcı kaynaklı bağlantı sorunları yaşamama yüzdesi gibi düşünülebilir.

      Natro'da destek konusunda çok iyi. Sorun olduğunda destek personeli hızlıca sorunu çözmeye çalışıyor.

      Godaddy kullandım fakat bana nedense çok yavaş geldi.  Bir de destek bölümünde çok ilginiç arkadaşlar çalışıyor. Telefon desteği için aradığımda muhtemelen Rus veya Bulgar bir kişi Türkçe destek vermişti. İlginç bir deneyim olmuştu.

      hakan hakan (15424)
      7 yıl önce cevaplandı

        Yaklaşık 6 aydır wnokta kıllanıyorum, bence içlerinde en iyisi wnokta çünkü, kendi arayüzlerini yazmışlar ve çok hızlı çalışıyor, bütün işlemlerimi hosting firmasına danışmadan hosting firması sahibi gibi yapabiliyorum :) valla gerçekten tek kelime ile müthiş bir sistem. WNOKTA adresinden paketlerinide inceleyebilirsiniz.

        kartalkamil kartalkamil (1)