En iyi WhatsApp numaraları hangileridir, bu konu ile ilgili ipuçları varmıdır?

0

WhatsApp, hiç tartışmasız mobil sohbet ve mesajlaşma uygulamaları arasında açık ara 1 numara. Günümüzde neredeyse her 10 akıllı telefonun 8'inde WhatsApp'ı yüklü olarak görmek mümkün.

İşte bu popüler uygulamayı çok daha verimli bir biçimde kullanmak elinizde. Gerek uygulamanın kullanım ayarlarında, gerek gizlilik ayarlarında yapabileceğiniz birçok küçük ayar var.

 

temmuz temmuz (12473)
6 yıl önce sordu

 • Merhaba, uzmanim.net'te yayınlanan içerikler özgün olmalıdır. Başka sitelere referans olan içerikler, bu tanımın dışında kaldığı için kaldırılır. murat 6 yıl önce
 • Aslolan uzmanım.net üyelerine faydalı olmak olmalı ve suni kurallar ile mekanik disiplin anlayışıyla bir yere varılamaz. Önce uzmanım.net öz güven sahibi olmalı; üyeleri kaçacak diye korkuya kapılmamalı. Yoksa yok tam tersine gelişmeler olabilir veya en azından büyüme arzu edilen şekilde artmaz. Çokmu zor bunu görebilmek?! Neden site ziyaretçileri ve üye sayısı bu kadar sınırlı, neden açılan konular olması gerektiğinden çok daha az?! Daha bir çok soru.. Kafa yormalı.. temmuz 6 yıl önce
 • Sevgili Temmuz, çok kullanıcı olsun gibi bir kaygımız yok. Az ve nitelikli olsun yeter. Herkesin kafasına göre paylaşımda bulunabileceği bir ortam istenseydi forum yapısı seçilidir. Internet ortamında fazlasıyla kirlilik var. uzmanim.net'in kurulmasındaki amaç kirlilikten uzak, özenli ve işe yarar içeriğin oluşturulması. Zaten bu kurallara uygun olmayan kişiler mevcut forumları kullanıyorlar. Düzgün soru soramayan gerekli özeni göstermeyene kişilerin zaten uzmanim.net'te yeri yok. Teknoloji haberi okumak isteyen zaten mevcut siteleri ziyaret ediyor. Buranın öyle bir kaygısı yok. murat 6 yıl önce
 • Teknoloji haberleri konusu daha önce gündeme getirilmişti ama bu haber değil, çok yaygın bir teknolojiye ait yine çok kullanılan ama incellikleri fazla bilinmeyen bir uygulamayı bu yanları ile öğretme gayreti; bu konu ipuclarınin açıklanması.. Diğer görüşlere gelince bunları diğer arkadaşalarda belitmişlerdi lakin katılmam mümkün değil. Ne varki bir uzmanım.net üyesi olarak uymak durumunda olduğumu kabul ediyorum. Eleştiri hakkım saklıdır ve zaman zaman gerekli hallerde yeniden gündeme getirilebilir. Yok çok olduğumu düşünürseniz atarsınız ("banlamak" mı deniyor?!) olur, biter :-) temmuz 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap


0

En iyi WhatsApp ipuçları:

Son Görünme Tarihini gizleme

Arkadaşlarınız ve konuşutuğunuz insanlara ne zaman WhatsApp'a girdiğinizi belli etmek istemiyor musunuz? İşte WhatsApp'ın bu özelliği tam size göre. Eskiden 3. parti uygulamalar sayesinde yapılan bu özellik artık WhatsApp'ın son sürümlerinde mevcut. Bu küçük ayarı yapmak için Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son görünme yolunu takip edebilirsiniz.

WhatsApp'a kilit koymak

Bir çoğumuz mesajlarımızın başkaları tarafından okunmasını pek hoş karşılamaz. Eğer sizde bu konuda hassassanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz! Android Market'te bir çok kilit uygulaması mevcut ama bizim en çok başarılı bulduğumuz WhatsApp Lock oldu. Uygulamanın yaptığı oldukça basit, siz WhatsApp'a girmeden önce her seferinde şifre soruyor işte bu kadar basit. WhatsApp Lock'ı buradan indirebilirsiniz.

PDF, ZIP, APK gönderin

Bildiğiniz üzere WhatsApp üzerinden istediğiniz her dosyayı karşı tarafa göndermek mümkün değil. Bunu aşmanın yolu ise Android'te Whats Packed 2 Ads uygulamasını indirmekten geçiyor. Şu an için sadece Android'te bulunan bu uygulamadan yararlanmak için her iki kullanıcıda da aynı programın yüklü olması gerekiyor. iOS kullanıcılarının böyle bir imkanı bulunmuyor. Programı buradan indirebilirisiniz.

Silinmiş mesajları geri getirin

Yanlışlıkla çok önemli bir mesaj sildiğiniz ve çok zor durumda kaldığınız olmuştur. İşte WhatsApp'ın bu sene başında yenilenen uygulaması bu özellğiyle bunu da engelliyor. Otomatik olarak mesajların yedeklerini alan WhatsApp, acil durumda direkt olarak mesajları yeniden yükleyebiliyor. Tek yapmanız gerek şey WhatsApp'ı normal yoldan silip yeniden yüklemek, zaten sonra WhatsApp mesaj yedeklerinizi yüklemek isteyip istemediğinizi soracak.

Kişi kısayolu oluşturun

WhatsApp'ın Android'te bir adet widgetı bulunuyor ve bu widget son gelen mesajları göstermeye yarıyor. Peki ya kişileri göstermek isterseniz ne yapmanız gerek? Bu işlem o kadar basit ki inanamayacaksınız. Konuşmanın üstüne uzun süre basarak karşınıza çıkan pencereden "Sohbet kısayolu ekle" seçeneğini kullanarak kişiyi ana ekrana ekleyebilirsiniz!

İnternet paketinizi koruyun

WhatsApp'tan gelen resimler varsayılan olarak otomatik olarak cihazınıza kaydedilmek için indiriliyor. Bu da ay sonunda sürpriz bir faturayla karşılaşmamanıza sebep olabilir. Gelecek multimedya öğlerinin hangi ağ bağlantısı tarafından indirileceğini seçebileceğiniz WhatsApp'ın bu özelliği bize sunmasıda oldukça güzel. Hemen bir istatistik verelim yaklaşık 10.000 mesajlık bir konuşmada resimlerle birlikte yaklaşık 50 MB bir veri kullanıyor.

Profil resminizi koruyun

Gizliliğe çok önem verenlerden misiniz? Peki size profil resmizini sadece belirtlediğiniz kullanıcı grubunun görebileceğini söylesek ne derdiniz? İşte WhatsApp'la profil resminizin gizliliğini korumak bu kadar basit. Profil resmi ayarlarınızı yapmak için Ayarlar > Hesabım > Gizlilik yolunu izleyebilirsiniz. Burada, "profil fotoğrafı" seçeneğini dilediğiniz gibi ayarlayın.

WhatsApp resimlerini fotoğraf albümüzünden silin

WhatsApp'tan gelen resimler ve videolar hem Android hem de iOS cihazlarda Fotoğraf/Galeri uygulamasıyla senkronize oluyor. Peki bu sizi rahatsız mı ediyor? Bu sorunun da çözümü çok basit. Android telefonlarda ES File Explorer gibi bir dosya yöneticisi uygulamasını indirip WhatsApp klasörüne girin. Daha sonra WhatsApp images klasörüne girdiğiniz zaman sol alt taraftan yeni dosya oluşturun. Bu dosyanın adını .nomedia olarak ayarlarsanız resimleriniz albümde gözükmeyecek.

WhatsApp resimlerini fotoğraf albümüzünden silin iOS

iOS'ta WhatsApp resimlerini görmek istemiyorsanız yapmanız gereken işlem Android'ten çok daha basit. Ayarlar > Resimler yolunu izleyerek WhatsApp'ın erişimini kaldırarak albümlerden WhatsApp'ı temizleyebilirsiniz.

Numaranızı değiştirin

Cep telefonu numaranızı mı değiştirdiniz? Artık WhatsApp profilinizin numarasını değiştirmeniz için WhatsApp'ı silip yeniden yüklemenize gerek yok. Ayarlar > Hesabım yolunu izleyerek Numaramı Değiştir'i seçerek kolayca numarayı değiştirebilirsiniz.

temmuz temmuz (12473)
6 yıl önce cevaplandı

  üyelik gerektirir

  Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

  Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
  uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol