En kolay ve pratik internet hız artışı nasıl sağlanır?

Zaman içerisinde internette sörf yapmanın hızı azalır, giderek web sayfalarını açmak dahi eziyet haline gelebilir. Tecrübesiz PC kullanıcıları bu konularda çok çaresiz kalırlar.

Halbuki bu problem kolaylıkla giderilebilmektedir.

temmuz temmuz (12505)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Önce bir hız testi yap, sonra alttakileri uygula.

    İnternet Explorer’da:

    En basit olarak, ctrl+shift (solda ve sağda yukarı oklar)+delete kombinasyonu tuşlara birlikte bas.

    Açılan “Göz atma geçmişini sil” penceresinde kutuları işaretle (En alttaki iki kutu boş kalabilir. İsteğe bağlı). Altta “Sil”i tıkla.

    Chrome’da:

    Üstte en sağda (pencere kapatma işaretinin hemen altında) yatay paralel üç çizgili düğmeyi tıklayarak “Googele Chrome’u özelleştirin ve kontrol edin” menüsünü aç. Menüden “Geçmiş”i tıkla. “Tarama verilerini temizle” düğmesini tıkla. Açılan penceredeki kutulardan en az üstten alta doğru dördünü işaretle ve pencere altındaki “Tarama verilerini temizle” düğmesine tıkla (Temizleme seçeneklerinden "en baştan" şıkkını seç).

    Hepsi bu kadar.

    Şimdi yeni bir hız testi yap ve farkı gör. Artık web sayfalarının açılmasında bir sıkıntı olmayacak, internet sörfünde hissedilir bir hız artışı yaşanacak.

    temmuz temmuz (12505)