En uygun seo url nasıl olmalı?

merhabalar

yeni yaptığım bir site ver sitenin url ni şu şekildemi

"www.siteadi.com/kategori/makalebaslik-2"

yapsam yoksa şu şekilde mi

"www.siteadi.com/makalebaslik-2"

yapsam daha iyi olur.

teşekkürler...

admin258 admin258 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    "www.siteadi.com/kategori/makalebaslik-2" ve  www.siteadi.com/makalebaslik-2" arasında SEO açısından bir fark yok. Her ikisi de Google isteklerini karşılayan ve SEO uyumlu URL yapısı.

    Bu tür URL oluştururken Google'ın beklentisi linkin ne ile alakalı olduğunun Google botları tarafından algılanması. Yani www.siteadi.com/index.aspx?id=1&q=345 gibi bir link Google tarafından anlaşılmaz olduğu için yukarıdaki gibi bir URL yapısına gidiyoruz. Bu sebepten yukarıda verdiğiniz örneklerden birini tercih edebilirsiniz. Bir farkları yok.

    alattin alattin (16984)
    7 yıl önce cevaplandı

      Alaatin Bey'inde dediği gibi, bu bahsettiğiniz url'ler seoya zaten uygun. Ama yine de Url Routing araştırmanızı öneririm.

      notify notify (538)