encrypted-tbn2.gstatic.com bilinen bir phishing sunucusudur ve engellendi

Merhaba;

Uzmanım.net üzerinden arama yapıyordum ve bir anda Emsisoft Anti-Malware encrypted-tbn2.gstatic.com bilinen bir phishing sunucusudur ve engellendi uyarısı verdi. Bu nedir?

Resim:

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

Toplam 2 Cevap

Aslında o bir reklam networkü linki. Bugün uyarı vermeye başladı ama link Google'dan geliyor. Sanırım False Possitive denen durum. Durumu Emsisoft'a bildirdim. Ben de bu uyarıyı aldım. Ama sadece uzmanim.net'te değil. Örneğin habertürk sitesinde de verdi.  Virüs değil. Sadece hatalı uyarı.

Not: Şuanda o uyarı gelmiyor, sanırım düzeldi.

alattin alattin (16999)
6 yıl önce cevaplandı

Phishing, sahte ve taklit demektir. Mesela bir banka veya bilinen büyük alışveriş yada ödeme siteleri taklit edilir. Bir şekilde seni o sitelere yönlendirirler ve orada bazı özel bilgilerini alarak veya bir hesap numarasına ödeme yapmanı sağlayarak menfaat elde etmeye çalışırlar. Dikkatli olmak ve daima sistemi güvenli tutmak gerekir.

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce cevaplandı

  • @temmuz abi yanlız uzmanım.net üzerindeydim eski sorulara bakıyodum toprak34 6 yıl önce
  • Bilemiyorum ama uzmanım.net ile doğrudan alakası yoktur. Yinede huylandıysan eğer, @alattin 'e duyururuz, bir bakar. temmuz 6 yıl önce