encrypted virüs çözümü

Merhabalar, bugün bir calisanimiz kurumsal Outlook maile gelen turkcell fatura mailini acmis ve akabininde hem kendi hemde farkli bir pc.deki eta 6.7 version muhasebe programi sifrelenmistir.windows xp oldugundan hiç bir kurtarma işlemi başarılı olamadi.Cok onemli 10 yıllık verilere ulaşım saglanamiyor.Bu konuyla ilgili ne yapabiliriz.Tsk.

kullanici214995 kullanici214995 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Maalesef yapabileceğiniz bir işlem şuan için yok.

    Şifreli dosyalar oldukça yüksek bir şifreleme tekniği ile şifreleniyor. AES-256-bit teorik olarak kırılamaz bir şifreleme yöntemi.

    Ancak virüste bir hata açık bulunursa bundan yararlanılarak bir çözüm üretilebilir. Şuan için böyle bir teknik veya çözüm yok.

    Bir çözüm bulunursa bunu uzmanim.net üzerinde en doğru şekilde bulabilirsiniz. Diğer web sitelerinde bulunan yazı ve çözümler vakit kaybı olacaktır.

    hakan hakan (15409)