Encrypted virüsü dosya kurtarma yolu bulundu mu?

    Toplam 2 Cevap

    Malesef şu an için kesin bir yol bulunmuş değil.Dosyalarınızı kurtarmak için birkaç yöntem denenebilir ama kurtarma olasılığınız pek yüksek değil açıkçası.

    Aşağıdaki konuyu inceleyiniz.Burada anlatınları uygulayıp dosyalarınızı kurtarmayı deneyebilirsiniz.Ayrıca yeni bir çözüm yolu bulunduğunda konu güncellenecektir.Takipte kalmanızda fayda var.Ben de sizin gibi bu virüs mağdurlarındanım ve dosyalarımı çözüm bulunur umuduyla hâlâ saklıyorum.

    CryptoLocker virüsü nasıl temizlenir? Şifrelenmiş dosyalar nasıl açılır? konusu için tıklayınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

      Şuan için hâlâ çözüm yok.

      Kısa vadede de çözüm bulunması çok zor.

      Bu tür fidye virüsleri maalesef kendini güncelliyor. Yani bir önceki sürümdeki hatalar gideriliyor ve böylelikle şifrelenen dosyaları çözmek imkansıza yakın hale geliyor.

      Kullandığı şifreleme algoritması zaten teknik olarak kırılabilir değil. Yani dünya üzerinde kabul gören ve hala çözülemeyen bir algoritma kullanıyor.

      Şifreli dosyanın çözülememesindeki bir diğer sebep virüsün artık tek değil yirmiden fazla farklı sürümünün olması.

      Bu sebepten kısa vadede bir çözüm beklemek hata olur.

      cemkara cemkara (4215)