.encrypted virüsü

merhabalar, bilgisayarımdaki çoğu fotoğrafa encrypted adlı bi virüs bulaşmış sanırım. Bütün fotoğrafların uzantısı .encrypted olarak değişmiş ve açmaya çalıştığımda bu dosya bozuk diye uyarı veriyor. Öyle az fotoğrafta değil nerden baksan 1000-2000 tane fotoğraf aynı bu şekilde. Lütfen yardımcı olun bu fotoğraflara ulaşmam lazım.. Teşekkürler...

goldenshot goldenshot (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

     .encrypted  uzantısı pek çok fidye virüsü tarafından kullanılıyor. Sizinkisi hangisi bunu öğrenmek lazım.  Masaüstünde Readme.Txt, html, gibi bir dosya var mı? Bu dosyada neler yazıyor? Biraz daha fazla bilgi paylaşırsanız çözümü var mı size söyleyebilirim.

    Şu başlığı inceleyebilirsiniz: CryptoLocker virüsü nasıl temizlenir? Şifrelenmiş dosyalar nasıl açılır?

    Olası çözümler bu başlıkta listelendi.

    alattin alattin (16999)
    8 yıl önce cevaplandı

      Herhangi bir dosya yok, sadece bütün fotoğraflarımın uzantısı .encrypted olarak değişmiş ve tıkladığımda dosya bozuk uyarısı veriyor

      goldenshot goldenshot (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      • .encrypted genelde crytolocker türevi fidye virüsleri tarafından kullanılıyor. Şuan için crytolocker'a ait bir çözüm bulunamadı. alattin 8 yıl önce