End to end eror detection sorunu

 http://i.hizliresim.com/88R11Q.png

Bu HDD sorunlu mu ?  HDD Regeneratör ile tarama onarma yaptım fakat 0 hata verdi

hasan9875o hasan9875o (1)
7 yıl önce sordu

  • Diğer (ilk) açtığın konuda doğrudan bana sormuşsun ama burada @ismailsarp neredeyse benim vereceğim cevabı ve bilgiyi sana yazmış. İsmail bu hususlarda benden daha bilgili olduğu gibi bilmediğini/bilemediğinide araştırarak sonuçlar elde edebiliyor. Senin özelin için verdiği bilgilerede güvenebilir ve o şekilde haraket edebilirsin. temmuz 7 yıl önce
  • estağfirullah @temmuz hocam :) bu sorun için uyarı veren genelde HD tune pro.Aslında en güvenilir olan yine Hardiskin ürettiği seatools yani kendi yazılımı ismailsarp 7 yıl önce
  • Bu arada, CRC problemi (hatası) End to end hatasına göre daha önemlidir ve hatta en ciddi disk problemidir ama renk olarak diğer hatadaki gibi henüz kırmızı (tam bozuk, hatanın olgun halini işaret eden renk) değil senin sabit disk hata raporunda. temmuz 7 yıl önce
  • Sana katıldığımı ve verdiğin bilgiler ile yaptığın tavsiyelerin doğru olduğunu belirtmiştim @ismailsarp temmuz 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Bu hata harddisk önbelleğinde oluşan bir sorun sebebiyle ortaya çıkıyor.Bazı uygulamalar ise HD Tune gibi hata vermiyor ve harddiski sorunsuz olarak gösteriyor.Bu durumda net birşey söylemek mantıklı değil gibi.

Harddiskiniz Seagate bu durumda Seagete nin kendi yazılımı olan SeaTools u denemenizi tavsiye ederim.

Bu adresten SeaTools programını indirin. Bu adreste ise programın nasıl kullanılacağı var.Dili ingilizce ancak resimlerle anlaşılabilir.

Eğer bu araç ile diskinizde sıkıntı yaşamıyorsanız değiştirmenize gerek olmayabilir.Yabancı forumların birinde sizinle aynı sorunu yaşayan bir kullanıcı Seagate ekibine mesaj atmış.Seagate cevap olarak bazı uygulamaların harddiski doğru okumadığını ve SeaTools programını kullanmalarını söylemiş.Eğer SeaTools üzerinde bir sorun yaşamazsanız tereddüt etmenize gerek yok denilmiş.

Siz de bu programı deneyin.Eğer bunda da bir sorun görürseniz acilen verilerinizi başka bir sürücüye aktarın.Aksi halde her an verilerinizi kaybetme riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

ismailsarp ismailsarp (6010)