engellediğim biri var whatsappta bu sabah kalktıgım zaman ben engeli kaldırmadığım halde engel kaldırılmıştı. Bu ikinci kez oldu.

​​​​​​engellediğim biri var whatsappta bu sabah kalktıgım zaman ben engeli kaldırmadığım halde engel kaldırılmıştı. Bu ikinci kez oldu. Telefonum şifreli şifreyi bilende yok oldu ki bilen oldu diyelim ailemde onun engelini kaldıracak kimse yok

thexx thexx (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Senin telefonundan manuel olarak engeli sen veya başkası kaldırmadıysa telefonunda trojan olabilir. Whatsapp engeli başkası tarafından başka şekilde uzaktan kaldırılamaz. Böyle bir şey oluyorsa trojandan şüphelenmek gerekir.

    Telefonuna Google Play veya App Store üzerinden Malwarebytes ve emsisoft anti malware yükle ve tarama yap. Bu işlem virüs var mı yok mu söyleyecektir.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Tavsiyenize uydum teşekkür ederim kinguser adlı zararlı tespit Bulundu Ama silinmiyor thexx 6 yıl önce
    • @thexx telefonu sıfırlamak veya yeni Rom yüklemek gerekebilir. hakan 6 yıl önce

    1 zararlı tespit Bulundu ama silinmiyor

    thexx thexx (1)
    6 yıl önce cevaplandı

      Fabrika ayarlarına dön (telefonu sıfırla). O şekilde silinmesi gerekir.

      Edit:

      Fakat o engel kaldırma zararlı yazılımla alakalı olmayabilirde. Belki engeli kalkan kisi veya kalkanlar yakınlarından birileriyse, ve telefonun onlarin ellerine geçebiliyorsa sifrenide tahmin ederek belki bunu yapabilirler. Her ihtimali düşünmek ve ona göre tedbirler almak lazım. Mesela telefon şifresini değiştirerek bu tedbirlere bir adım atabilirsin. Bakalım ondan sonrada bu engel kaldırılmaları devam edecek mi?

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Bakın şöyle söliyim. Ben ailemle yaşayan bi insanım. Ve engellediğim kişi bir polis ailem onu tanımıyo bile engeli kaldırsın akrabalarımda onu tanıyan bile yok bize kinsr v thexx 6 yıl önce
      • Kimse gelmiyo bile fabrika ayarlarını sıfırladım 4 kişiyi engellemişim whatsappta kimsenin engeli deil sadece polis arkadasımın engeli kalkıyo bu sabahta aynı şey oldu hemen gene engelledim telefonumda bazı menülerinde kalktıgını gördüm ayrıca thexx 6 yıl önce
      • Ve ayrıca fabrika ayarlarını da sıfırladıgım halde oldu thexx 6 yıl önce