Engellendiğim bir siteye nasıl girerim?

Bir forumda engellendim foruma girmek istediğimde engellendiniz yazıyor. Başka hesap da açamıyorum. Bu sorunu nasıl çözerim? Forumda engellenmem tamamen yanlış anlama sonucunda oldu. En azından bunu söymemek istiyorum ama foruma giremiyorum.

alivecan alivecan (337)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Site engelleme ilişini pek çok farklı yöntemle yapabilir:

    1. Kullanıcı adını engelleyebilir
    2. Ip adresini engelleyebilir
    3. Cookie yani çerez kullanarak engelleme yapabilir
    4. Bunların hepsini kullanıyor olabilir.

    Kullanıcı adın engellendiyse o kullanıcı adınla ban kaldırılana kadar giremezsin. Başka bir kullanıcı alman gerekir.

    Ip adresinden engeli aşmak kolaydır. Adsl modemini aç kapat Adsl modemin Ip adresi değişir dolayısıyla senin de IP adresin değişir.  Bu durum statik IP kullanıyorsan çalışmaz. O zaman ya statik Ip den vazgececeksin ya da VPN, proxy kullanacaksın. Eğer ek bir işlem yapmadıysan IP adresin statik değildir. O zaman VPN ya da proxy yazılımları içini görür.

    Cookie(çerez) engellemesinde tarayıcısı sıfırlaman ya da daha basiti  CTRL + SHIFT + N tuşlarına basarak yeni gizli bir sekme açman çözüm sağlar. Yeni gizli sekmede önceki çerezler geçersiz kalır.

    Yani siteye her şekilde girersin.

    hakan hakan (15409)