Entity Framework Fluent API ile bire çok ilişki

Entity  sınıfları arasında Entity Framework Fluent API kullanarak bire çok ilişki nasıl kurulur?

alattin alattin (16984)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Entity  sınıfları arasında Entity Framework Fluent API kullanarak bire çok ilişki şu şekilde kurabilirsiniz

     protected override void OnModelCreating(DbModelBuilder modelBuilder)
        {
                //bire-çok-ilişki
               modelBuilder.Entity<SiparisSatir>().HasRequired<Siparis>(o => o.Siparis).WithMany(o => o.SiparisDetaylari).HasForeignKey(o => o.SiparisId);

        }

    alattin alattin (16984)