Entity Framework Invalid column name 'KolonAdı'. hatası

Bir model class içinde Enum olan bir  özelliği Entity Framework otomatikman eşleştiriyor ve  Invalid column name 'KolonAdı'. şeklinde hata alıyorum

C# Entity Framework Code First özellik eşleştirme engellemeyi Fluent API ile nasıl yaparım?

alattin alattin (16984)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Entity Framework ile Fluent API kullanarak herhangi bir property'nin eşleştirmesini (mapping) engellemek için  OnModelCreating metodu içinde şunu yapın:

     modelBuilder.Entity<Uye>().Ignore(t => t.UyeTur);

    Burada Uye altındaki UyeTur alanının model ve veritabanı arasındaki eşleşmesini gözardı etmiş oldu. Böylelikle Entity Framework bu eşleşmeti yapmayacaktır.

    alattin alattin (16984)