Entity Framework'te stored procedure dönüş tipi

Merhaba arkadaşlar, ef ile sp çağırıyorum ama dönüş tipini bir türlü property türüne çeviremedim, bunu nasıl yapabilirim? Ben listeye alıyordum ilk bunu property type a direkt olarak cast ederek alabilir miyiz?

List<sp_UyeGetir_Result> lis = Db.sp_UyeGetir(strParametre).ToList();

public class NType
{
    public int ID { get; set; }
    public string Test { get; set; }
    // vs...
}

//Aslında yapmaya çalıştığım NType tipinden property türüne çevirmek istiyordum

var sorgu = (NTypye)Db.sp_UyeGetir(strParametre);

berkorn berkorn (5)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

     public static class IcerikView
        {
            public static Uye ToUye(this sp_UyeGetir_Result spTur)
            {
                Uye u = new Uye();
                u.Id = spTur.Id;
                u.Ad = spTur.Ad;
                return u;

            }

    Umarım yanlış anlamamışımdır. Yukarıda Mapper disiplini ile bu dönüşümü nasıl yapacağınızı gösterdim.

    Bu bir yardımcı sınıf (Helper Class). Örnek olması açısından yazıldı. Siz kendi türlerinizi ve özelliklerini kullanabilirsiniz.

    Bu sınıfı yazdıktan sonra

     Db.sp_UyeGetir(strParametre).ToUye()

    Tabi List<> için ayrıca bir ToUyeList yazmalısınız.

    ergin ergin (2539)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Cevap için teşekkürler hocam, ama sıkıntı çıktı tüm değerleri girdim dönüştürme yapamadım şu hataları aldım şöyle çağıdrım metodu var sonuc = Db.sp_UyeGetir().ToUye(); http://i.hizliresim.com/KgMEkR.jpg berkorn 10 yıl önce
    • bir test edip cevabımı düzenleyeyim ergin 10 yıl önce