Eposta adreslerinde @ ifadesinden sonra gmail hotmail gibi tabirin olması gerekirken başka birşeyin yazmasının sebebi nedir?

Fake bir hesabın adıyla giriş yapmaya çalışıp epostasindan kim olduğunu bulmak istedim ve @ ifadesinden sonra normalde örneğin hotmail.com yazardı ama bu sefer e*****.com yazdı (örnek) bunun nedeni nedir?

aycabl0 aycabl0 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bir e-posta adresi illa Hotmail ya da Gmail olmak zorunda değil.

    Kendine bir alan adı satın alırsan dilersen adınla bile email adresi sahibi olabilirsin.  Mesela ali@aliveli.com gibi bir email adresine sahip olabilirsin.

    Pek çok çalışan veya öğrenci okulunun alan adı üzerinden email kullanır mesela: alattin@istanbul.edu.tr gibi.

    ,burada senin sorduğun e*****.com email adresi her şey olabilir. Alan adı e harfi ile başlayan bir emailden bahsediyor.

    bu email ali@elma.com herhangi bir adres olabilir.

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler peki bu adresin açık halini bulma ihtimalim var mı çok önemli bir durum da aycabl0 3 yıl önce
    • @aycabl0 Maalesef yok. Güvenlik sebebi ile email adresinin tamamı gösterilmiyor. Bir yöntemi olsaydı herkes emailleri görebilirdi. Bu da Instagram hesaplarını tehlikeye sokardı. alattin 3 yıl önce

    @ ișaretinden sonra gelen email servisi yapan serverin domain adıdır.

    genius genius (190)
    3 yıl önce cevaplandı

      Fake oluşturulmuş ise muhtemelen 10 Minute mail ile oluşturulmuştur. mesela " FakeInstagram@evghrt.com " gibi. Fake hesaplar da genellikle hotmail, gmail kullanılmaz bu yüzden 10Minute Mail'e başvurulmuş olabilir. @e***** bulman imkansız, 10 Minute maillerde bu kısım her zaman değişiyor, değişmese bile o hesabın mailine artık ulaşman imkansız.

      hydra hydra (3800)