Eraser ile 2 passes metodu ile sildiğim dosya geri getirilebilir mi ?

Bu sabah bilgisayarı satarken biraz aceleye geldi ve format atılmış olan bilgisayarın disklerinin boş alanlarını eraser programı ile 2 passes metodu ile sildim bu şekilde silmem yeterli olmuş mudur ? silinen dosyalar geri kurtarılabilir mi ? son olarak c diskinin boş alanını silerken completed with warnings adında bir uyarı aldım bu silinmediğine dair bir uyarı mıdır ?

clydeshelton clydeshelton (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Format işlemi ile ne kadar sildim siye düşünsende maalesef onlar kurtula biliyor fakat sen eraser ile de kaldırma işlemi yapmışsın ve kurtulamıyacak şekilde bir işlem yapmışsın kafan rahat olsun.

    Ayrıca bu yöntemleride keşke deneseysin çünkü bazen 1 program işe yaramıyor olabilir.

    Bilgisayardaki verileri tamamen, geri dönüştürülemez şekilde nasıl silebilirim?

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Dediğim gibi aceleye geldi biraz, 2 passes (geçiş) yeterli olmuş mudur sizce ? clydeshelton 4 yıl önce
    • Sende hata vermemiş sadece işlem bitti demiş yani sorun yok @clydeshelton darkcrak 4 yıl önce
    • warnings demesinden şüphelendim sadece 2 döngü ile silmek yeterli olmuş mudur sizce ? clydeshelton 4 yıl önce