ERR_BLOCKED_BY_CLIENT

ERR_BLOCKED_BY_CLIENT hatası nasıl çözülür ? windows 7'de

serhat5353 serhat5353 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ERR_BLOCKED_BY_CLIENT Chrome hatası linkinde anlatıldığı gibi bu bir virüs veya zararlı eklenti sorunudur.

    Google Chrome uzantılarıni silmeniz gerekiyor.

    Aşağıdaki işlemleri yaparken, dosya indirirken Google Chrome kullanmayın. Başka bir tarayıcı kullanın.

    Virüs Chrome içerisinden eklentilere ulaşmanıza engel olacaktır. Bu sebepten Google Chrome eklentisini el ile silmeniz gerekiyor.Chrome uzantısını el ile silmek için aşağıdaki yolu izleyin.

    1. Google Chrome'u kapatın.
    2. Bilgisayarda şu yolu izleyin, Bilgisayarım, Bu Bilgisayar'ı tıklayın ve  Yerel Disk (C) tıklayın ve aşağıdaki klasör hiyerarşinizi izleyin.  [KullanıcıAdınız] yazan bölüm sizin bilgisayarı açtığınız kullanıcıya göre değişecektir.

      Windows XP için
      C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\

      Windows 7 ve Windows 8 için
      C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\
    3. Eğer AppData (Windows XP için  Application Data)  klasörü görünmüyorsa dosyalar gizli demektir şunları yapın:

      Windows 8 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan bakabilirsiniz.
      Windows 7 gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.
      Windows XP gizli dosyaları gösterme nasıl yapılır buradan öğrenebilirsiniz.

    4. Bu klasördeki DEFAULT klasörünü silin.

    Yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarınızı Adwcleaner ile taratın.

    AdwCleaner nasıl kullanılır?

    1. AdwCleaner nedir nasıl kullanılır  adresinden indirdiğiniz AdwCleaner dosyasını (AdwCleaner.exe) iki kere tıklayın.
    2. Adwcleaner ilk kez kullanıyorsanız lisans anlaşması çıkacaktır J'accepte butonunu tıklayın.

      adwcleaner lisans
    3. AdwCleaner uygulaması çalışmaya  başladığında Scan / Tara butonuna basın ve taramayı başlatın.
      AdwCleaner nasıl kullanılır - AdwCleaner ile bilgisayarı tarama
    4. AdwCleaner tarama işlemini bitirdiğinde Clean / Temizle butonuna basın ve temizleme işlemini başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır - ADWCleaner tarama sonuçları
    5. AdwCleaner bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyebilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      ADWCleaner nasıl kullanılır -  ADWCleaner  temizleme sonrası bilgisayarı yeniden başlatmak isteyebilir
    6. AdwCleaner tarama sonunda karşınıza not defteri ile temizleme raporunu çıkartacaktır.
      adwcleaner nasıl kullanılır - adwcleaner temizleme sonrası not defteri tarama raporu

    AdwCleaner yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarıdınızdaki malwaretoolbar, browser hijackeryazılımları bulacak ve temizleyecektir.

    Bilgisayarınızı yeniden başlatmak isterse OK tıklayın ve yeniden başlatın.

    Yukarıdaki işlemden sonra Chrome'u yeniden açarsanız sorunun düzelmiş olduğunu göreceksiniz. ERR_BLOCKED_BY_CLIENT hatası virüslerin sebep olduğu bir hatadır.

    Bu işlemlerden sonra bilgisayarınıza lütfen bir antivirüs yükleyin.

    Ayrıca MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? adresinden temin edeceğiniz Malwarebytes anti-malware yazılımı ile bilgisayarınızı taramanız şiddetle önerilir.

    alattin alattin (16999)