err_connection_refused hatası

Google Chrome'da bazı sitelere girmek istediğimde err_connection_refused hatası alıyorum.

Google Chrome err_connection_refused  hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome err_connection_refused  hatası hatasının çözümü nedir?

    Google Chrome tarayıcında Facebook, Twitter, Youtube, Instagram, gibi sitelere girmek istediğinizde err_connection_refused  hatası alıyorsanız bu hatayı çözmek için aşağıdaki adımları sırası ile denemelisiniz.

    err_connection_refused  hatası Chrome tarayıcısında pek çok sebepten alınabiliyor olabilir.

    err_connection_refused  hatasının çözümü:

    err_connection_refused  hatasının çözümü için şu adımları uygulayın.

    1. İnternet bağlantınızı kontrol edin:
      Öncelikle farklı sitelerde (Facebook, Youtube, Twitter haricinde) sitelere girebiliyor musunuz kontrol edin. Yani internet bağlantığınz sağlıklı mı kontrol edin. Eğer hiç bir siteye giremiyorsanız ve karşınıza err_connection_refused  hatası çıkıyorsa sağlıksız bir internet bağlantınız vardır ya da internet bağlantınız kopmuş durumdadır. Adsl modem üzerindeki internet ve adsl ışıklarını kontrol edin. Bu ışıklardan adsl ışığı sabit, internet ışığı yanıp sönüyor olmalıdır.

    2. Reklam engelleme yazılımı varsa kapatın:
       err_connection_refused  hatası aynı zamanda karşınıza AdBlock kullanıyorsanız sorun bundan kaynaklanıyo olabilir. AdBlock eklentisini kapatın.

    3. VPN, proxy kullanıyorsanız kapatın:
      err_connection_refused  hatası yine ZenMate, Hotspot Shiled gibi VPN programlarından ve proxy yazılımlardan kaynaklabilir. Eğer böyle bir program kullanıyorsanız bu programları devreden çıkartın. Ne olduğunu bilmiyorsanız zaten sizde yoktur.
      Hotspot Shield nedir? Hotspot Shield nasıl kullanılır?
      ZenMate nedir, nasıl kullanılır?

    4. Tarayıcıyı sıfırlayın:
      Sorun hâlâ devam ediyorsa tarayıcınızı resetleyin. err_connection_refused hatasını çözmek için bazen tarayıcıyı resetlemek gerekebiliyor.
      Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    5. DNS değiştirin:
      Tüm bu işlemlere rağmen yine de  err_connection_refused hatası alıyorsanız o zaman DNS değiştirmeyi deneyin. Sorun DNS kaynaklı olabilir. DNS değiştirmek err_connection_refused hatasının çözümü olabilir.
      DNS nasıl değiştirilir bilmiyorsanız : DNS değiştirme linkinden faydalanın.

    Yukarıda err_connection_refused hatasının çözümü için neler yapabilirsiniz bunları anlattım. Biri mutlaka işe yarayacaktır ve  err_connection_refused hatası çözülecektir.

    murat murat (12492)