ERR_CONNECTION_RESET, DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN, DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG hataları

ERR_CONNECTION_RESET-DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN-DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG

hatalarını sürekli olarak alıyorum

Googl Chrome kullanmaktayım

Hata farketmeksizin wirelesi veya modemi resetlediğimde sorun çözülmekte

Söz konusu hatalar modemin Firmware güncellemesinden sonra oluşmaya başladı

modem: Air-ties RT 205 Firmware:3.0.0.5

kadirarslan kadirarslan (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sorun otomatik DNS ile alakalı. Otomatik olarak atanan DNS bu şekilde bir hataya sebep oluyor. Bunun için aşağıdaki konularda tavsiye edilenleri uygulayabilirsiniz.

    ERR_CONNECTION_RESET

    DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

    DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG

    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

      Google DNS veya Turk Tekelom DNS sunucularını kullanıyorsanız bunları kullanmayın.

      Bilgisayarınıza el ile DNS ataması yaparsanız sorun düzelecektir. Utkubayat'ın verdiği linklerde detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

      cemkara cemkara (4215)