ERR_INTERNET_DISCONNECTED

Google Chrome ile internete bağlanmak istediğimde "ERR_INTERNET_DISCONNECTED" hatası alıyorum

İnternet'e bağlanılamıyor

Daha Fazla

Bilgisayarınız İnternet'e bağlı olmadığından Google Chrome, Web sayfasını görüntüleyemiyor.

Aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu teşhis etmeyi deneyebilirsiniz:

Başlat > Denetim Masası > Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi > Sorun Giderme (altta) > İnternet Bağlantıları seçeneğine gidin.

Hata kodu: ERR_INTERNET_DISCONNECTED

ERR_INTERNET_DISCONNECTED hatasının sebebi ve çözümü nedir?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Google Chrome İnternet'e bağlanılamıyor ERR_INTERNET_DISCONNECTED hatasının nedeni o an internet bağlantınızın kesik olmasıdır.

    İnternet bağlantınızın kesik olmasının bir çak nedeni olabilir

    • Notebook, dizüstü kullanıyorsanız kablosuz ağ bağlantısını yanlışlıkla kesmiş olabilirsiniz (FN +F5, FN + F12 gibi tuş kombinasyonları ile internet bağlantısını kapatmış olabilirsiniz)
    • Adsl modeminizin DSL ışığı yanmıyor yani Turk Telekom gibi servis sağlayıcı kaynaklı bir kesinti yaşıyor olabilirsiniz.
    • Adsl modeminiz veya ağ bağlantınızda gecici bir sorun olmuş olabilir.

     ERR_INTERNET_DISCONNECTED hatası alıyorsanız ilke yapmanız gereken internte bağlımısınız bunu kontrol etmek olmalıdır.

    Daha sonra  ERR_INTERNET_DISCONNECTED sorununu gidermek için önce ADSL modemi sonrada bilgisayarı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.

    ADSL modem üzerinde ADSL ışığı yanmıyor veya yanıp sönüyorsa, sabit yanmıyorsa, Turk telekom, superonline gibi hizmet aldığınız servis sağlayıcıyı aramalısınız.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)