ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR Facebook hatasının çözümü nedir?

Facebook'da gezinirken karşıma ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR Bu web sayfası kullanılamıyor hatası çıkıyor. Diğer tüm web siteleri açılıyor. Sadece Facebook'da karşıma Bu web sayfası kullanılamıyor ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR hatası geliyor.

Facebook ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR hatasının çözümü nedir?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR nedir?

    Bu hata özellikle SSL ile korunan sayfalarda ve Google Chrome tarayıcısı ile karşınıza gelir.

    ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR hatası Google Chrome'a ait bir hata türüdür.  Hata tam olarak Google Chrome'da şu şekilde görüntülenir:

    Bu web sayfası kullanılamıyor

    ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR

    Ayrıntıları gizle

    https://www.facebook.com/ adresindeki web sayfası, geçici olarak kullanılamıyor veya kalıcı olarak yeni bir web adresine taşınmış olabilir.

    ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR​ hatasının çözümü:

    ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR hatası geçici bir hatadır.

    Hatanın çözümü için ilk olarak yapmanız gereken Google Chrome tarayıcısını kapatıp yeniden açmak olmalıdır.

    ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR hatası hala devam ediyorsa bu sefer ADSL modemi kapatıp açmayı denemelisiniz.

    Ayrıca eğer Zenmate gibi bir Google Chrome eklentisi kullanıyorsanız, bu eklenti de yine karşınıza ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR hatası çıkartabilir.

    Genel olarak VPN eklentileri Google Chrome üzerinde bu tür sorunlara ara ara sebep olabilirler.  Bu durumda yapılması gereken eklentiyi devreden çıkartmak ya da eklentiyi silmektir.

    Eğer siz bir eklenti yüklemediyseniz ve eklenti nedir buna dair bir fikriniz yoksa o zaman yapacağınız en basit çözüm Google Chrome'u sıfırlamak olmalıdır.

    Sıfırlama sonrasında Google Chrome tarayıcısı üzerindeki tüm eklentiler silienecektir.  Eğer hata bir eklentiden kaynaklanıyorsa bu işlem çözüm sağlayacaktır.

    ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR hatası görüldüğü gibi pek çok sebepten alınabilir.

    Yukarıdaki işlemleri sırası ile denerseniz hata çözülecektir.

    murat murat (12492)