ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatası

Bir web sitesine girmek istediğimde ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatası ile karşılaşıyorum.

ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatası nedir? Bu hatayı nasıl çözerim?

kralfenerkan kralfenerkan (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    hakan'nın söylediklerine ek olarak aşağıdaki adımları uygulayarak ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatasını çözebilirsiniz.

    Google Chrome Güvenlik ayarlarını değiştirin

    • Google Chrome güvenlik ayarlarını değiştirmek için öncelikle Google Chrome u açın.
    • Ardından adres çubuğuna tırnaklar olmayacak şekilde “chrome://flags” yazın ve enter a tıklayın.
    • Açılan sayfada “minimum SSL/TLS version supported” yazan ayarı “SSLv3” olarak ayarlayın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    QUIC protokolünü devre dışı bırakın

    • QUIC protokülünü devre dışı bırakmak için öncelike Google Chrome u açın.
    • Ardından adres çubuğuna aşağıda yer alan satırı yazın ve enter a tıklayın.
    • chrome://flags/#enable-quic
    • Karşınıza Experimental QUIC protocol ayarı çıkacaktır.
    • Experimental QUIC protocol ayarını Disabled olarak seçin ve Google Chrome u yeniden başlatın.
    • Son olarak Ayarın Disabled olarak değişip değişmediğini kontrol edin.

    Windows üzerinden SSL sertifika önbelleğini temizleyin

    • Denetim Masası na girin.
    • Ağ ve İnternet ayarlarına girin.
    • Ağ ve İnternet ayarları altında bulunan İnternet Seçenekleri bölümüne tıklayın.
    • İnternet Seçenekleri ne girdikten sonra yukarıda yer alan menüden içerik sekmesine gelin.
    • Son olarak SSL durumunu sil butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

    Google Chrome'u sıfırlayın

    Google Chrome u sıfırlamak için aşağıdaki bağlantıdan yardım alabilirsiniz.

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?

    Google Chrome'u yeniden yükleyin

    Google Chrome u kaldırıp yeniden yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.

    Tüm bu adımların sonucunda ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatası çözülecektir.

    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

      ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatasını hangi sitede aldınız?

      Eğer bir güvenlik yazılımı kullanıyorsanız (Antivirüs, Internet Security gibi) SSL taraması açıksa bunu kapatmayı deneyin.

      Hatanın büyük olasılıkla kaynağı Interner Security yazılımları.

      Fakat VPN, Proxy yazılımları kullanıyordanız bunlarda bu hataya sebep olabilir.

      Ayrıca ERR_SSL_VERSION_OR_CIPHER_MISMATCH hatasını Firefox veya Internet Explorer gibi başka bir tarayıcı ile alıyor musunuz kontrol edin (eğer Chrome kullanıyorsanız)

      hakan hakan (15424)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Chrome Kullanıyorum her zaman girdiğim site olan sosyaltakipciniz.com DNS yi değiştirdim farklı tarayıcıdan girdim ama yinede sonuca ulaşamadım lütfen yardım kralfenerkan 9 yıl önce