ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatası

Google Chrome ile Facebook, Gmail, Youtube gibi sitelere girmek istediğimde ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatası alıyorum ve giremiyorum.

ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatasının sebebi ve çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatasının sebebi ve çözümü:

    Bu hata ile karşılaşan normal bir internet kullanıcısı veya bir uygulama geliştirici olabilir. Siz hangi tarafsanız onu okuyabilirsiniz.

    1. Eğer normal bir internet kullanıcısı iseniz ve bazı sitelerde ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatası alıyorsanız:

    Facebook, Gmail, Youtube, Google gibi veya başka sitelere girerken ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatası alıyorsanız bu hatanın anlamı şudur. Girmiş olduğunuz web sitesi sizi tekrardan bulunduğunuz siteye yönlendiriyor ve bu da bir kısır, sonsuz döngüye yol açıyor demektir.

    Örnegin siz Gmail'e girmek istediğinizde adres satırında Gmail yazıp ente'a bastığınızda Gmail içinde bulunan bazı kodlar sizi tekrardan Gmail adresine yönlendiriyor demektir.  Peki böyle bir durum neden olur?

    Böyle bir sonsuz döngüye sebep olan girmiş olduğunuz sitedeki kodlardır (Muhtemelen kullanıcı taraflı, javascript kodlar). Eğer girdiğiniz site bir şekilde sizin sistem saatinizi, tarihinizi kullanan kodlar barındırıyor ve bu bilgiler hatalı ise böyle bir durum ortaya çıkabilir.

    ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatası alıyorsanız şunları deneyin:

    • Varsa VPN, Proxy yazılımını varsa devreden çıkartın.
    • Sistem tarih ve saatinizi kontrol edin.
    • Tarayıcı verilerini temizleyin.

    Ayrıca tarayıcını sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

    Google Chrome nasıl sıfırlanır?
    Firefox nasıl sıfırlanır?
    Internet Explorer nasıl sıfırlanır?

    ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatası aslında tamamen girmiş olduğunuz sitedeki kodlardan veya kullandığınız proxy, vpn yazılımlarından kaynaklanabilir.

    Örnek vermek gerekirse, kullanıcı tarafında çalışan bir javascript dosyası bu hataya yol açabilir.

    ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatasını başka bir sitede, Youtube, Facebook, Gmail,  gibi büyük siteler haricinde bir sitede alıyorsanız, ste yöneticisi yanlış bir yönlendirme yapmış olabilir bu durumda sizin yapabileceğiniz bir işlem yok.

    2. Eğer bir web geliştiriciyseniz ve kendi web sitenizde ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatası alıyorsanız:

    ERR_TOO_MANY_REDIRECTS hatasının sebebi yapmış olduğunuz yanlış bir yönlendirmedir. Örneğin bir asp.net geliştirici iseniz sayfa içinde kullandığınız  yanlış bir

    Response.Redirect

    ifadesi buna sebep olabilir. Yine IIS üzerinde yaptığınız yanlış bir yönlendirme sonsuz döngüye yol açıyor demektir.

    Her iki durumda da bu hatayı düzeltmek için ya kodları ya da IIS yönlendirmesini düzeltmelisiniz.

    cemkara cemkara (4215)