Error 0701: USB Over Current On HC/Port

Bilgisayarım her açılışta: Error 0701: USB Over Current On HC/Port hatası veriyor.

Hata POST ekranında geliyor. Alt alta 3 satırda Error 0701: USB Over Current On HC/Port yazıyor.

En alt satırda Press <F1> to resume, <F2> to setup yazıyor.

Bios herzaman kendini sıfırlıyo ve çok geriye yüklüyor.

Laptop özellikleri

    Bilgisayar:
      İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional
      OS Servis Paketi                                  Service Pack 3
      Internet Explorer                                 8.0.6001.18702
      Bilgisayar Adı                                    WINDOWS-XP
      Kullanıcı Adı                                     turkpc
      Oturum Etki Alanı                                 WINDOWS-XP

    Anakart:
      CPU Türü                                          Unknown, 2000 MHz (8 x 250)
      Anakart Adı                                       clevo M7x0S
      Anakart Çipseti                                   Bilinmiyor
      Sistem Belleği                                    1789 MB
      BIOS Türü                                         Phoenix (01/16/09)

    Görüntü Birimi:
      Görüntü Bağdaştırıcısı                            SiS Mirage 3 Graphics  (256 MB)
      Monitör                                           Tak ve Kullan Monitör [NoDB]
      Monitör                                           Varsayılan Monitör

    Çokluortam:
      Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek HD Audio output

    Depolama :
      Disk Sürücüsü                                     WDC WD3200BEVT-00ZCT0
      Optik Sürücü                                      TSSTcorp CDDVDW TS-L633A

    Bölümler:
      C: (NTFS)                                         149997 MB (131379 MB boş)
      D: (NTFS)                                         155237 MB (39799 MB boş)

    Giriş:
      Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
      Fare                                              Synaptics PS/2 Port Pointing Device

    Ağ:
      Birincil IP Adresi                                192.168.1.3
      Birincil MAC Adresi                               ----*--*-*-*-*-*-*-
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 Realtek RTL8187B Wireless 802.11b/g 54Mbps USB 2.0 Network
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 SiS191 Ethernet Controller
      Modem                                             Motorola SM56 Data Fax Modem

 --------[ Bilgisayar Adı ]----------------------------------------------------------------------------------------------

    Bilgisayar Açıklaması     Mantıksal
    NetBIOS Adı               Mantıksal  WINDOWS-XP
    DNS Host Adı              Mantıksal  windows-xp
    DNS Alan Adı              Mantıksal
    Tam DNS Adı               Mantıksal  windows-xp
    NetBIOS Adı               Fiziksel  WINDOWS-XP
    DNS Host Adı              Fiziksel  windows-xp
    DNS Alan Adı              Fiziksel
    Tam DNS Adı               Fiziksel  windows-xp

--------[ DMI ]---------------------------------------------------------------------------------------------------------

  [ BIOS ]

    BIOS Özellikleri:
      Sağlayıcı                                         Phoenix Technologies LTD
      Sürüm                                             6.00
      Yayım Tarihi                                      01/16/2009
      Boyut                                             1024 KB
      Açılış Sürücüleri                                 Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM, ATAPI ZIP, LS-120
      Yetenekler                                        Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS
      Desteklenen Standardlar                           DMI, APM, ACPI, ESCD, PnP
      Genişleme Yeteneği                                ISA, PCI, USB

  [ Sistem ]

    Sistem Özellikleri:
      Üretici                                           clevo
      Ürün                                              M7x0S
      Sürüm                                             Rev. A1
      Seri Numarası                                     12345678901234567
      Evrensel Benzersiz Kimliği                        0090F587-05670000-00000000-00000000
      Başlangiç Türü                                    Güç Anahtarı

  [ Anakart ]

    Anakart Özellikleri:
      Üretici                                           clevo
      Ürün                                              M7x0S
      Sürüm                                             Bottom
      Seri Numarası                                     SI96A-55

  [ Kasa ]

    Kasa Özellikleri:
      Üretici                                           SiS
      Sürüm                                             N/A
      Seri Numarası                                     1234567890
      Değer Etiketi                                     No Asset Tag

  [ İşlemciler / Processor #1 ]

    İşlemci Özellikleri:
      Üretici                                           Intel
      Dış Saat                                          200 MHz
      En Yüksek Saat                                    3600 MHz
      Şu Anki Saat                                      2000 MHz
      Tür                                               Central Processor
      Voltaj                                            3.3 V
      Durum                                             Etkin
      Yükseltme                                         ZIF
      Soket Adı                                         uPGA 479M

 --------[ CPU ]---------------------------------------------------------------------------------------------------------

    CPU Özellikleri:
      CPU Türü                                          Unknown, 2000 MHz (8 x 250)
      CPU Takma Adı                                     Katmai, A80525
      Orjinal Saat                                      2000 MHz
      L1 Kod Önbellek                                   32 KB
      L1 Veri Önbellek                                  32 KB
      L2 Önbellek                                       1 MB (Built-In, Half-Speed)

    Multi CPU:
      CPU #0                                            IntelPentium(R) Dual-Core CPU       T4200  @ 2.00GHz, 1999 MHz
      CPU #1                                            IntelPentium(R) Dual-Core CPU       T4200  @ 2.00GHz, 1999 MHz

    CPU Teknik Bilgisi:
      Paket Türü                                        242 Contact SEC Cartridge
      Paket Boyutu                                      12.82 cm x 6.28 cm x 1.64 cm
      Transistör                                        9.5 milyon.
      İşlem Teknolojisi                                 5M, 0.25 um, CMOS
      Çekirdek Büyüklüğü                                128 mm2
      Çekirdek Voltajı                                  2.00 V / 2.05 V
      I/O Voltajı                                       3.3 V
      Normal Güçü                                       17 - 23 W  (saat hızına bağlı olarak)
      En Büyük Güçü                                     25.3 - 34.5 W  (saat hızına bağlı olarak)

    CPU Kullanımı:
      CPU #1                                            100 %
      CPU #2                                            100 %

sivas sivas (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Error 0701: USB Over Current On HC/Port hatasının bir kaç sebebi olabilir:

    • Eğer USB portlara bir USB cihaz bağlıysa sorun bundan kaynaklı olabilir. Tüm USB portlara bağlı cihazları çıkartın.
    • Eğer USB portlarda bir cihaz bağlı değil ve yine Error 0701: USB Over Current On HC/Port hatası alıyorsanız bir kısa devre söz konusu olabilir.
    • Error 0701: USB Over Current On HC/Port hatasının sebebi fizikseldir. USB port bağlantısı ile anakart bağlantısı arasında bir kısa devre var demektir.
    • Eğer teknik bilginiz varsa laptop'u açmalı USB portlar ile anakart bağlantı noktalarını kontrol etmelisiniz.
    • Bu noktalar arasında bir kısa devre söz konusu olabilir. Bu kısa devrenin giderilmesi gerekir.
    • Muhtemel olarak sadece tek bir USB port bağlantı noktasındaki sorun bu durumu oluşturuyor olabilir.

    Sürekli BIOS bilgilenizin sıfırlanması da BIOS pilinin boşaldığı anlamına geliyor. BIOS piliniz ömrünü doldurmuş olabilir veya bu kısa drevre yüzünden BIOS piliniz boşalıyor olabilir.

    alattin alattin (16999)
    9 yıl önce cevaplandı

      YARDIMIN İÇİN TEŞEKÜR EDERİM

      sivas sivas (1)