ERROR 403 - Forbidden! ne demek?

Ekşide paylaşılan bir linke girmek istiyorum karşıma ERROR 403 - Forbidden! You are not permitted to access the requested URL. Please contact the webmaster with any queries. hatası geliyor. ERROR 403 - Forbidden! ne demek? Neden bu hatayı alıyorum?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

       ERROR 403 - Forbidden! You are not permitted to access the requested URL. Please contact the webmaster with any queries

      tıkladığın link kaldırılmış veya yasaklanmış. Yabancı bir site filansa bazen ülke iplerine göre engelleme koyuyorlar. Ekşisözlükte paylaşıldıysa link muhtemelen (https://www.missczechrep.cz/) sitesinden bahsediyorsun ben de gördüm çünkü o linki, link Türkiye'den erişme kapatılmış.

      Nasıl saldırdıysak ülke olarak Çekya güzellik yarışması finalistlerini görmeye ne kadar meraklıysak bir anda adamlar siteyi Türkiye'ye kapatma gereği duydular :)

      VPN ile girilebiliyor, denedim :)

      hakan hakan (15424)