Error 403 Not authorized hatasının çözümü nedir?

Bazı sitelere girerken  karşıma Error 403 Not authorized - Not authorized Guru mediation XID 101234465 Varnish cache server yazan bir hata geliyor. Error 403 Not authorized hatası nedir? Bu sorunu nasıl çözerim?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Error 403 Not authorized  - Varnish cache server burada anahtar kelime Varnish cache server.

    Varnish cache server bir önbellek, http hızlandırma yazılımı. VPN ya da Proxy kullanıyor musun? Sorun bundan kaynaklı olabilir. Genelde VPn ve Proxy arkasında bir cache server kullanılır. Bu bir yazılım ya da donanım olur. Bilgiler bu sunucuda tutulur. Mesela sen uzmanim.net sitesine girmek istediğinde, daha önceden aynı VPN ya da proxy servisini kullanan başka bir kullanıcı uzmanim.net sitesine girdiyse bilgiler uzmanim.net sunucularından değil cache server üzerinden gelir.

    VPn ya da proxy kullanıyorsan önce bunları kapat. Proxy, VPN nedir bilmiyorsan zaten sende yoktur.

    Bu durumda da sorun sende değil girmek istediğin web sitesindedir. Teknik sorunlar yaşıyorlar anlamına gelir. Bu bazen yoğunluktan kaynaklanır. Daha sonra tekrar deneyebilirsin.

    hakan hakan (15409)